Beteja ime nuk eshte me PS, por me Bushatin

fb_img_1474104112049
Nga Alban Daci

Disa duan te aludojne si nje beteje e imja me PS. Jo s’eshte aspak e vertete! Per fat te mire PS eshte shume me shume se Bushati.
Beteja ime eshte kunder nje Ministri qe kerkon te privatizoje institucionin qe drejton.
Kjo eshte pamundur e ka per te qene e pamundur. Njerezit shkojne e vijne e koncepti i institucionit vazhdon.
Disa te tjere duan te aludojne si nje zhgenjim nga une. As kjo nuk eshte e vertete, sepse jeta eshte e ndertuar nga beteja dhe behet me e bukur kur i fiton me merite e ndershmeri.
Mua deri me sot s’ di te me kene falur nje beteje te vetme. Te gjitha i kam fituar duke luftuar.
Beteja ime me Bushatin eshte nje precedent per te vene meritokracine ne emerimin e punonjesve ne sherbimin diplomatik.
Kjo beteje eshte per te bere te mundur qe mijera djem e vajza qe e meritojne, te behen pjese e sherbimit diplomatik e t’i sherbejne vendit.
Tashme kam nje shkrese zyrtare qe e kam nisur dje e pres nje pergjigje institucionale.
Jo vetem kaq, por do te perdor te gjitha mjetet qe me ofron ligji per ta fituar kete beteje.
Se shpejti do te publikoje nje video skandal per Konsullaten e Milanos.