Dibra u fitua fale edhe deputetit Ndocaj

fb_img_1473851932286

fb_img_1473851945591

fb_img_1473851869975

fb_img_1473851945591

fb_img_1473851863483
Fitorja e Dibres eshte sigurisht nje fitore e merituaa e krejt PS, strukturave, por edhe nje fitore e dibraneve te cilet mezi presin te shohin nga afer ndryshimet e pritura.
Dibra, ishte vendi i bashkimit te socialisteve e ky bashkim beri te mundur fitoren.
Opozita priste qe socialistet apo PS te ishte e percare. Kjo nuk ndodhi e shembulli me i mire ishte perfshirja surprize ne fushate e deputet Ndocaj.
Ndocaj udhetoje drejt Dibres dhe arriti ne mbremje.
Ai ishte i shoqeruar nga keshilltari i tij Alban Daci, qe ka nje influence te forte familjare ne Diber.
Ne mbremje Ndocaj u akomodua tek Hotel&Restorant Piazza.
Aty rastesisht ishin te akomoduar deputeti Bumci dhe Spaho.
Reagimi i Bumcit ishte u cuditshem dhe sapo shikon Ndocaj i thote: Edo cfare e mire te ka sjelle? Halli-Hallit nuk i gjane, kete here kam ardhur tu mund e jam me doktor Muharrem Rama- i thote Ndocaj.
Pra, prania e Eduartit ne Peshkopi vuri ne alarme PD.
Eduarti pati takim intensive ne Peshkopi me qytetaret qe shprehnin nje admirim dhe nje respekt per te.
Madje, nje pjese e mire e tyre u shprehen se fale respektit qe kishin per Ndocaj do te votonin PS.
Po ashtu Ndocaj beri takime tw rendesishme ne Lure. Pas Lures Neocaj beri takime shume te forta ne zonat e origjines te keshilltarit te tij si ne Kastriot, Shumbat, Dypjake, Venishte, Sllove, Vleshe dhe Kalaja e Dodes.
Ndocaj ishte i vetmi qe beri miting te sukseshem ne fshatin e origjines te Sherefedin Shehit.
Keto zona premtuan se do e votonin fuqishem PS. Shoqerues ne takime ishte edhe Dionis Imeraj nje djale me vlera.
Rezultati i dale pas zgjedhjeve deshmoje forcen e takimeve te bera.
Ne Sllove, PS fitoje me 120 vota me shume dhe ne fshatin e origjines, Sherefedin Shehi humbi me nje diference prej 25 votash.
Prania e Ndocaj u prit me nje ankth te madhe nga PD e kjo u vertetua nga fakti se nje drejtues i PD fillimisht i shkruan deputetin Ndocaj e pastaj merr ne telefon keshilltarin e tij Alban Daci duke i thene zyrtari i PD keto fjale: Paloka esht i shqetesuar se keni dhene leke bashke me deputetin ne zonat e takimeve. Kjo nuk eshte e vertete, sepse nuk kemi blere kurre vota ne historine tone politike, por ne jemi njerez qe respektohemi nga qytetaret e thjeshte e sa te jemi ne Sherefedin Shehi nuk ka per te fituar ne Diber- i thote Alban Daci zyrtarit te PD.
Po ashtu Ndocaj pati jehone edhe ne media per pranine e tij. Gazeta Mapo hapej me titullin: “Uragani Ndocan ne Diber”!
Eshte e vertete prania e Ndocaj i ngjau nje uragani te vertete qe prodhoje edhe rezultate konkrete ne favor te PS.
Kryetari Muharrem Rama, Gjiknuri, Balla dhe Rama u shprehen mirenjohes per kontributin e Ndocaj ne Diber.