Home » 2016 » December

PD në Lezhë pretendon të hyjë e t’i fitojë zgjedhjet me punonjësit e Bashkisë

PD në Lezhë pretendon të hyjë e t’i fitojë zgjedhjet me punonjësit e Bashkisë

Mendoj, se Lezhën e njoh tashmë shumë mirë politikisht dhe për fenomene social, njoh familjet e fuqishme, faktorët e rëndësishëm që vendosin në vendimmarrje. Nuk dua të analizojë PD në shkallë kombëtare, sepse këtë e kam bërë herë të tjera. Megjithatë, këtë herë dua të theksojë se cfarë po ndodh…

Tom Doshi dhe Eduart Ndocaj simbolizojnë forcën dhe mbështetjen e njerëzve të thjeshtë

Tom Doshi dhe Eduart Ndocaj simbolizojnë forcën  dhe mbështetjen e njerëzve të thjeshtë

Sonte, Tom Doshi dhe Eduart Ndocaj ishin duke festuar festat e fundvitit me qindra qytetarë të thjeshtë në Vaun e Dejës. Në një lokal aty afër u organizuar darka festive ku të pranishëm ishin mbi 600 persona. Në qendër të vëmendjes ishin Tom Doshi dhe Eduart Ndocaj. Hyrje e tyre…

Eduart Ndocaj i feston Krishtlindjet me emigrantët shqiptarë në Itali

Eduart Ndocaj i feston Krishtlindjet me emigrantët shqiptarë në Itali

Eduart Ndocaj, njihet për thjeshtësinë e tij, për faktin se qëndron pranë njerëzve të thjeshtë, personave nën nevojë. Ajo që bie në sy tek deputeti Ndocaj është fakti se, ai pavarësisht suksese dhe angazhimeve që ka pasur dhe ka, nuk ka harruar asnjëherë se është emigrant. Deputeti Ndocaj, edhe pse…

Avoktja Enida Bozheku/Intervista: Vettingu eshte nje frymemarrje shprese per nje vend ne agoni

Avoktja Enida Bozheku/Intervista: Vettingu eshte nje frymemarrje shprese per nje vend ne agoni

1) – Pershendetje e nderuar znj. Enida Bozheku. Ju keni studiuar per drejtesine ne Rome. Cfare do te thote kjo per ju?  Studimi ne Rome, sikunder ne cdo Universitet prestigjoz qe kultivon dijen dhe indukton principet me te mira te stimulimit intelektual eshte fat dhe njekohesisht sakrific. Te kem studiuar…

Besimi fetar dhe shqiptaret ne Kosove

Besimi fetar dhe shqiptaret ne Kosove

Gjithmone eshte e veshtire te trajtohen temat qe lidhen me besimin fetar, sepse jane ceshtje sensibile, por akoma me e veshtire eshte ne ditet e sotme. Megjithate, besimi fetar eshte kthyer aktual dhe ceshtje kyce per te kuptuar proceset dhe situatat si ne raport me individin, ne raport me shoqerine,…

Ana njerëzore e Tom Doshit, Eduart Ndocaj, Armando Prenga dhe Ferracaku- kalojnë amnistinë për 670 të dënuar

Ana njerëzore e Tom Doshit, Eduart Ndocaj, Armando Prenga dhe Ferracaku- kalojnë amnistinë për 670 të dënuar

Mbrëmë për shkak të numrave rrezikonte të mos kalonte ligji i amnistisë për 670 të burgosur, që do të kalonin festat e fundvitit në burg dhe do të mund të përfitonin vetëm në fillim të vitit 2017. Megjithatë, tashmë 670 të dënuar përfitojnë amnisti dhe mund t’i kalojnë festat e…

1 2 3 4