Ndocaj: me Manjanin ne shpi behemi me te forte e te bashkuar

Home » Kryesore » Ndocaj: me Manjanin ne shpi behemi me te forte e te bashkuar

By edi on January 30, 2017. No Comments

Bashkimi dhe sherbimi jane cilesite qe na bejne me te forte dhe qytetare

Me date 15 nentor 2015 ja cfare shkruaja per doreheqjen e Ministrit te Drejtesise dhe emerimit te Manjanit:

“Doreheqja e Ministrit te Drejtesise i hap rruge mundesise se rifreskimit dhe ndryshimeve ne Qeveri. Ministri i Ri i Drejtesise duhet te jete nga radhet e PS, sepse kjo eshte partia me e madhe e koalicionit qeverises e keshtu rezultati i Reformes ne Drejtesise do te kishte legjitimitetin e duhur edhe ne kendveshtrim demokratik”.

Une, jame gjithmone koherente me reagimet e qendrimet e mia.
Po ndjek me vemendje zhvillimet politike dhe jam plotesisht dakord me qendrimin e Kryministrit Rama kunder ish Ministrit Manjani.
Po ashtu pergezoje vendosmerine e Kryeministrit per te shkarkuar Manjanin qe me deklaratat e tij jo vetem ngjante me nje opozitar, por me nje person qe nuk ka respekt per institucionet shteterore.
PS e bashkuar dhe ne sherbim qytetareve i ka te fituara te gjitha betejat, qofte edhe me “aleatin” tone, qe eshte me pak i besueshem se sa Opozita Zyrtare.

E. Ndocaj

Leave a Reply