Presidenti Trump a do ta pajtoje Eduart Ndocaj me Ilir Meta?!

rama-meta-ndocaj-420x280Tashme eshte e sigurt se Ndocaj do te udhetoje drejt Washingtonit per te marre pjese ne Betimin e Presidentit Trump.

Ndocaj ka shume miq tek Komuniteti Shqiptar  ne SHBA, por edhe disa senatore, congressman dhe governatore te PD dhe PR.

Mediat po flasin, se Meta po lobon fuqishem per te siguruar nje ftese per te marre pjese ne Betimin e Presidentit Trupm e sipas gjasave do e siguroje, sepse parate bejne mrekullira ne rastet e lobimeve ne SHBA e dihet se Meta nuk i ka problem paret.

Atehere, Trump a do e pajtoje Ndocajn me Meten?!

Flasim gjithmone  per pajtim politike se kane pasur qendrime te ndryshme dhe perplasje ne lidhje me faktin nese Meta e njihte Ndocaj apo jo, sepse ne jeten private secili ne hesap te vete!

Te presim Betimin e Presidentit Trump e ndoshta  nis nje ere e re pajtimesh.

Trump ndoshta pajtohet me Putin

Ndocaj me Meten

Haradinaj me Thacin

Rama me Bashen

Renzi me Berlusconin