Ndocaj personin i vetem ne krye te listes se PS ne Lezhe

  • Ne 2013, Eduart Ndocaj me ftese te PS-se pranoje te hyre ne politike dhe te rreshtohet ne listen e saj. 

Ne ate kohe Eduart Ndocaj, kishte pasionin per te punuar per Shqiperine dhe per te bere dicka te mire ne favor te njerezve nen nevoje. 

Ndocaj pranoje te ishte ne lista ne vendin e gjashte, sepse per te nuk ishte objektive fitorja, por kontributi per nje Shqiperi me te mire. 

Lista e Lezhes i vete masakrua nga erozioni i brendshme dhe Eduarti u bo deputeti i Kuvendit. 

Popullariteti i Eduarti, angazhi i tij, perfaqesimi i qytetareve e kane kaluar dimensionin e nje deputeti. 

Sot, Eduart ka standardin, popullaritetin dhe cilesine per ta kryesuar listen e PS-se ne Qarkun Lezhe. 

Askush me shume se ai nuk e meriton kete dhe askush me shume se ai s’ka kontribuar per Lezhen keto kater vite.

Vendi pare jep garanci per perfaqesim dinjitoz te Lezhes e te gjithe qytetare, por garanton edhe nje fitore te rendesishme te PS-se, sepse votat per Eduartin nuk jane vetem vota partiake.