Agron Shehaj apo Majlinda Bregu?

Nga Alban Daci

Deputeti i ri i PD-se per Qarkun e Vlores, Agron Shehaj beri nje status duke ironizuar lajmim e portaleve qe jane “dashamires” me Bashen per mundesine e pjesmarrjes se Majlinda Bregut ne qeverine “Rama2”.
Agron Shehaj me ironi shkruan se do te ishte mire qe Rama te merrte edhe Patozin. Disa portale “dashamires” te Bashes e po ashtu disa artiste qe bejne politike e grozhduan deputetin Shehaj duke e quajtur te paafte, me mandat te blere, qe ka vite drite larg Bregut e Patozit, deputet pa kontribute ne PD.
Me thene te drejten nuk e njoh nga afer kete Agron Shehaj, por nga ajo qe pashe ishte e kunderta e atyre qe po thone keta “dashamiresit” e medhenj qe ju qan zemra cdo dite per PD.
Tani kush eshte Agron Shehaj dhe Malinda Bregu?
Agron Shehu me aq sa pashe eshte nje djal qe ka emigruar per nje jete me te mire dhe me pune e sakrifica ka ndertuar nje perandori suksesi ne fushen e call center ne Itali.
Kush eshte Malinda Bregu? Nje ish gazetare e bere deputete e me vone ministre!
Kush eshte kontributi i Bregut ne PD? Asnjelloj kontributi te vecante, nje burokrate partiake qe gjithcka ne jete e ka ndertuar fale privilegjeve te pushtetit e mekanizmave te tij!
Kush eshte Agron Shehaj? Njeri qe eshte realizuar vete ne jete dhe kane shkruar mediat me prestigjoze boterore per te te dhe ka vendosur te hyj ne politike per te kontribuar per vendin e tij!
Kush eshte Majlinda Bregu? Nje ish minister qe sot eshte nder njerezit me te pasur ne Shqiperi pa qene asnje dite sipermarrese!
Cila ishte ironia e vertete e deputetit Agron Shehaj ne lidhje me mundesine reale te pjesmarrjes se Majlinda Bregut ne qeverine “Rama2” ? Te marr edhe Patozin, sepse te dy me shume po sulmojne PD per t’i shel synin Rames! Kjo eshte nje e vertete qe duket sheshit e s’ka nevoje per filozofi te madhe e per tru gjenial me e kuptuar.
Ndersa si e shikoj une mundesine e marrjes pjese te Majlinda Bregut ne qeverine “Rama2”?
Se pari, duhet te presim nje konfirmim te tille e deri atehere e shikoj si “lloqe” te disa portaleve te sponsorizuar nga LSI dhe te administruar nga njerezit e “Grupit anti Basha”.
Se dyti, nuk e shikoj si akt blerje nga Rama, por si akt shitje nga Bregu. Nese del ne pazar per tu shitur dikush do te blej heret a vone. Nese Bregu kalon tek Rama, ajo deshmon haptazi se nuk ka pasur asnje kauze tjeter tek PD-ja, vecse mundesine reale per pushtet.
Se treti, nese ndodh, atehere vertohet teoria ime se disa ne Shqiperi s’mund te jetojne pa pushtet, sepse nuk don te bejne asgje tjeter ne jete!
Se katerti, ne Shqiperi vazhdojne te sulmohen njerezit punetor e te suksesshem nga nje grup dembelesh me fryme komuniste qe merren me intriga dhe me lufte klasash ne kohen e Regjimit.