Cfare po ndodh me PDIU-ne?

Nuk po ndodh asgje tjeter vecse shperberja dhe shkrirja e saj ashtu sic kisha parashikuar me pare permes shkrimeve te mia.
PDIU zyrtarisht eshte nje parti jo parlamentare me Kryetar e n/Kryetar jashte parlamentit. Tre deputetet e PDIU-se ne kundershtim me linjen politike te Krryetatit e n/Kryetarit qe kane akuzuar vazhdimisht PS-ne se ju rrembeu mandatin ne Tirane, mbreme votuan pro Rames.
Mbreme ndodhi ajo qe kisha parashikuar, deputete me logon e PDIU-se (Them me logo, sepse nuk e perfaqesojne me ate subjekt) votuan pro qeverise Rama2.
Nuk e dime kush do te jete qendrimi i Shpetim Idrizit dhe Mesila Dodes ne lidhje me votimin e deputeteve te PDIU-se pro Rama2, por dikca eshte e sigurt se, keta deputete jane zyrtarisht pjese e grupit parlamentar te PS dhe i jane bashkengjitut kesaj te fundit.
Arsyeja pse keta deputete te PDIU-se jane zyrtarisht pro Rama2 ka te bej me pazaret politike qe keta individe kane bere duke marr peng Bashkine e Dibres dhe dihet se kush e ka marre peng, dihet se si eshte siguruar mandati i Dibres e cfare interesash perfaqeson.
Po ashtu dihet se si jane siguruar mandaten e Elbasanit, cfare pazaresh fshihem e cfare interesash.
Zyrtarisht s’ka me PDIU, ose ka, por pa perfaqesim parlamentar e me nje Kryetar e n/Kryetare qe kane mbetur jashte parlamentit.