Deputeti i NISMA-s premton votën për rrëzimin e Qeverisë


Deputeti nga radhët e Nismës për Kosovën, që në këto zgjedhje ishte pjesë e koalicionit fitues PAN, u ka bërë thirrje dy partive opozitare, Vetëvendosje e LDK që të mbledhin votat për rrëzimin e qeverisë. Ai ka premtuar votën e tij të 61-të kundër qeverisë aktuale.

“Për: VV dhe LDK

Bëni 60 vota që të kontriboj si i 61 për rrëzimin e qeveris për me e provu znj.Daka, që për 45 ditë e ardhëshem a do e “respektoj” ligjin për zgjedhje…Zafa”- ka shkruar Berisha në FB, transmeton Express.