Ndocaj/thirrje: te vendosim shtatoren e Prek Calit ne Tamare


Eduart Ndocaj, ish deputet dhe kryetar i PBDKSH (Partise Bashkimi Demokristian Shqiptar), permes nje statusi ne faqen e tij zyrtare ne fb u ka bere thirrje qytetareve te vendoset shtatorja e Prek Calit ne Tamare.

Statusi

Propozim: ju bej thirrje te gjithe malesoreve, verioreve e shqiptareve patritote qe s’kane lidhje me Komunizmin te ndermarrim nismen per te ndertuar nje shtatore te Prek Calit, ne permasat e tij reale dhe te vendoset ne Tamare.
Po ashtu sheshi ku te vendoset shtatorja te quhet sheshi Prek Cali.
Eshte minimumi qe mund te behet per kete patriot e atdhetar te madhe!

Me respekt
Eduart Ndocaj