Tre tradhtaret e PD-se!

Nga Alban Daci

Doni me gjete tre votat e rrjedhura te PD-se? Ne Grupin Parlamentar keni te importuar kater deputete kryetare Partish. Duke perjashtuar Mehdiun, nuk perjatoj dot Ndoken, Dulen e Shehun duke pare precedentet ne te kaluaren qe tradhtine e kane perdorur si manover politike per sukses e pushtet.

Keta te tre edhe pse kane dale deputete me siglen e PD-se, kane dy muaj qe sulmojne Bashen dhe vazhdojne te identifikohen me logot e tyre, duke thyer kushtin qe ata do te bashkonin partite qe drejtojne me PD-ne duke mos ekzistuar me si subjekte politike.

Importimi i tyre ka qene e do te jete deshtimi me i madh politike i Bashes e do te kete edhe pasoja te tjera deri ne perfundimin e kesaj legjislature. Nje qe shitet nje here, nuk e ka problem ta beje edhe shume here te tjera. Asnjeri prej tyre nuk kishte kontribute kaq te rendesishme per PD-ne sa te fitonin vendin e deputetit me siglen e saj. Ata ashtu nuk kishin as mbeshtetje reale elektorale qe te justifikohej perfshirja e tyre ne listat e PD-se. Njeri pijanec, tjetri parazit dhe i fundit tradhtar.

Pazaret e tyre me Ramen e pse jo edhe me Meten sapo kane nisur, por do te kulmojne me zgjedhjet per pushtetin vendor, kur do i bejne presion Bashes e deri diku edhe shantazh per te marr bashki te medha ne siglen e PD, ose ne te kundert do te largohen nga Grupi Parlamentar i PD-se!