Arrestohet “Peshku i madh”, kush janë 3 politikanët shqiptarë që e mbronin?! (emrat)SADRI ABAZI, GRAMIZ RUÇI DHE TAULANT BALLA.

Arrestohet “Peshku i madh”, kush janë 3 politikanët shqiptarë që e mbronin?! (emrat)

Arrestohet “Peshku i madh”, kush janë 3 politikanët shqiptarë që e mbronin?! (emrat)

Policia e Igumenicës në bashkëpunim me sektorin e kontrollit të pasaportave të Sagiadas, kanë arrestuar ditën e djeshme  të shumëkërkuarin shqiptar Edmond Bego, 48-vjeç.

Bego po kthehej nga pushimet në Korfuz dhe përmes Igumenicës, ku do të kalonte për në Shqipëri.

Gazetari Falmur Vezaj, ka nxjerr detaje të reja në lidhje me të shumëkërkuarin si dhe lidhjet e tij me politikën shqiptare.

Gazetari shkruan se Edmond Bego, është një person I njohur në botën e krimit dhe drogës, me një personalitet të shumëfishtë emrash.

“Manoli Irfan Bega, 48 vjec, i njohur edhe me emra të tjerë si: Edmond Bego, Mondi Bega, Saimir Sina apo si Belul Gjahtari kapet në Greqi për llogari të denimit të dhënë nga Italia për trafik të drogave të forta në kuader të organizates krimianle”, shkruan gazetari.

Më tutje deklaron se 48-vjeçari tashmë i rehabilituar në një biznesmen të sukseseshem i ndertimit në Tiranë njihet edhe si një mik i ngusht me politikanët si Gramoz Ruçi, Sadri Abazi e Taulant Balla!

uuuu

Statusi i plotë:

“Peshku i madh” qe mbrohej nga politikanet!

Manoli Irfan Bega, 48 vjec, i njohur edhe me emra të tjerë si: Edmond Bego, Mondi Bega, Saimir Sina apo si Belul Gjahtari kapet ne Greqi per llogari te denimit te dhene nga Italia per trafik te drogave te forta ne kuader te organizates krimianle etj etj!

Ai njihet nga gazetaret e kronikes dhe sportit si ish-president i ekipit futbollistik te Lushnjes i emeruar nga “shefi” i tij tashme i denuar me burgim te perjetshem Aldo Bare! Lidhjen me te cilin vazhdon ta mbaj, duke “perfituar” me raste edhe shuma te medha parash ne emer te “shefit” te tij qe vazhdon te vuaj burgun ne qelit e Drenoves ne Korçe!

48-vjecari me disa emra, tashme i rehabilituar ne nje biznesmen te sukseseshem i ndertimit ne Tirane njihet edhe si nje mik i ngusht me politikanet si Gramoz Ruçi, Sadri Abazi e Taulant Balla! Por kohet e fundit shoqerise se tij i eshte shtuar edhe kryetari i Bashkise se Tiranes Lali Eri sidomos pas premtimit qe i ka bere biznesmenit te arrestuar, per dhenien e tenderit te projektin e ri te “Unaza e Re”, projekti që do të bashkojë shkollën Teknologjike me rreth-rrotullimin Shqiponja, i prezantuar si një investimet më të mëdha infrastrukturore të Bashkisë së Tiranës dhe qeverisë!

Te gjithe keta bashke, dyshoj se e kane ndihmuar biznesmenin me shume emra dhe financuesin e fushatave njeherazi krahun e djathte te Aldo Bares te mos arrestohet ne Shqiperi prej vitesh edhe pse emri i tij rezultonte ne kerkim ne sistemin e policise!

Eshte njohja e tij me politikanet qe ka “detyruar” Gjykatat shqiptare qe ti ndryshojne  denimin e dhene ne Itali me 11 vjet burg, duke ia konvertuar ne Shqiperi ne vetem 4 vjet e 4 muaj burg! Vendim ky qe detyroi palen italiane te ndeprese sjelljen ne Shqiperi te njohjeve te vendimeve penale per shtetasit shqiptare per shkak te uljes drastike te masave te denimit!

#Ne perfundim, ne bashkepunim me mediat prane pushtetit dhe personave te interesuar do te lexoni e degjoni se 48-vjecari eshte arrestuar kot ne Greqi pasi ne Shqiperi ai nuk kishte arsye te arrestohet pasi e ka perfunduar denimin fal procedures se sjelljeve te mira dhe lirimit me kusht!”