Marshi i hajdutëve të LSI, jargë të qelbura të “krye-kuçkës” politike të LSI, për të marrë pushtetin me dhunë

Marshi i hajdutëve të LSI, jargë të qelbura të “krye-kuçkës” politike të LSI, për të marrë pushtetin me dhunë

Marshi i hajdutëve të LSI, jargë të qelbura të “krye-kuçkës” politike të LSI, për të marrë pushtetin me dhunë

 Të 14 vargjet e këtij kushtrimi, janë pasqyrë e hajdutërive të dy bashkëshortëve të degraduar, që me këtë babëzi të pafrenueshme, po lënë pas, urrejten për fëmijët e tyre

Pasi 600 fëmijë, i gënjeu për 6 ditë me supë, pilaf, sufllaqe e lëngje të skaduara, të financuara nga lekët, që u ka vjedhur shqiptarëve e prindërve të tyre, “krye-kuçka” e korrupsionit dhe politikës, Monika Kryemadhi, i përfshiu ata kalamaj naive, në një aventurë paramilitare, duke i joshur e bindur, të rreshtoheshin, të betoheshin, të nderonin e këndonin një marsh luftarak, tamam si fëmijët-rekurtët e ushtrisë së “ISIS”, me 14 vargje urrejtjeje e thirrjeje, për rrëzim të pushtetit me dhunë e trupa fëmijësh.

Vargjet e këtij kushtrimi antikushtetues, ishin jargët e qelbura, të familjes së kriminalizuar “Kryemadhi-Meta”, që jetën e tyre nuk e konceptojnë jo si njerëzillëk, por si sundim pushteti privat, si babëzillëk e hajdutëri, që mund t’i marrin me përdorje perverse e deri kriminale, të fëmijëve e të rinjve adoleshentë.

Meqë disa nga deputetët koqe e langaraqë të LSI, janë mësues e profesorë letërsie, nëse nuk lyejnë edhe moralin siç lyejnë flokët, le ta konsiderojnë si “orë letrare” këtë pordhezi të LSI dhe pasi ta komentojnë si mësues e jo, si zvarranikë nën çizmen e Monës, patjetër që do të personifikojnë personazhin e vërtetë, që simbolizon ky marsh luftarak, i krijuar e nxitur, nga krye-çingija e LSI dhe deputetët e saj oturakë.

Ai marsh fëmijësh, me mendje të qelbura pleqsh e plakash gërdalla të llojit Vasili, Mona, Panariti, Haxhinasto, Nora e sharabajga të tjera politike, ka si personazhë, dy ortakët e familje-biznes krimit “Ilir Meta e Monika Kryemadhi sh.p.k”.

Në vargjet e atij marshi, bëhet betimi për të zhdukur korrupsionin e për të shporrur nga Shqipëria, plehrat që e bëjnë, po kush e personifikon 100% këtë kancer në Shqipëri e që nëse zbatoni vargjet tuaja, duhet të zini në dajak, plakë-burneshën që keni në krye të partisë dhe matufin, që i harton skenarët nga krevati?

Në vargjet e atij marshi, vihet kuja për taksat e shumta, po kush është kryeministri firmëtar i 52 taksave qendrore e lokale, madje dhe i taksës së televizorit e të 20% TVSH në ujë, energjie elektrike, arsim, ilaçe e ushqime, vendosur në vitet 1999-2002?

Në vargjet e atij marshi, denoncohet krimi i faljes, grabitjes e shitjes së tokave, detit, lumenjve e pyjeve, po cili është grabitqari i 430 hektarë male, kodra e pyje për grurore e dru zjarri dhe cili ka zaptuar detin, duke e bërë pistë drogaxhinjsh, bazë kiminelësh e kurvërie në Durrës?

Në vargjet e atij marshi, vihet kuja për grabitjen e pasurive kombëtare, po cili e vodhi floririn shqiptar, cili shiste koncesione, HEC, karburante, vende pune, troje e leje ndërtimi me bllok në dorë?

Në vargjet e atij marshi, bëhet betimi për të mos ikur nga Shqipëri, por ata që ju vunë në rresht e ju bëjnë thirrje të ndizni konflik fizik e të përlesheni me njeri-tejtrin, i kanë dërguar fëmijët e tyre në vila e me studime në SHBA, Angli, Fraçë, Itali, Gjermani, Holandë, Belgjikë, Austri e kudo, që nga Likja e Mona, deri tek Panariti, Haxhinasto, Shezua e deri tek Tit Vasil piçkaxhiu i plakave, që e përzuri gruaja me dajak, si qen të zgjebosur, ngaqë bridhte me prostituta, disa prej të cilave, i ka bërë “shefe” në LSI. Kaq për sot!