PROJEKTI NDOCAJ PER LEZHEN 2019. PROGRAMI BASHKIS LEZHE 2019 PER SPORTIN LEZHJAN.

PROGRAMI BASHKIS LEZHE 2019 PER SPORTIN LEZHJAN.

Te nderuar bashkeqytetaret e mi te rrethit te Lezhes, kam kohe qe po perpiqem te kontribuoj . Dhe per kete te vijme tek e ardhmja ku une kam vendosur te hedh kandidaturen time pee postin e kryetarit te bashkis Lezhe ne zgjedhjet e vitit te ardhshem duke pare gjithe keta mundesi dhe hapsira per te investuar per bashkeqytetaret e mi ku paraardhesit i kane vjedhur sistematikisht madje u kane vjedhur edhe gjen me te shenjte pronen per afro 28 vite me rradhe pra eshte abuzuar me voten dhe besimin tuaj, ndaj une kam vendosur te distancohem kategorikisht nga kjo politike dhe politikane mashtrues te te gjitha kraheve. Ju e dini mire qe une kam vite qe kontribuoj ne shtetin italian dhe i kam marre frytet e punes time dhe kam vendosur te kontribuoj per vendin tim per qytetaret e mij . Me besimin ne zot dhe mbeshtetjen tuaj me vote do arrime te ndryshojme shume vellezer dhe motrat e mije dhe do bejme vertet gjera te medha . Une kam dy projekte per Lezhen; njeri ne zonen e zadrimes dhe tjetren ne zonen ku perfshihen njesive administrative Shenkoll Zejmen dhe Kolsh pra ky program eshte per rinine ne ndertimin e nje kompleksi sportiv te ndare ne 7 kampe ku kap vleren e 3 milion € i njejte me projektin qe eshte zbatuar ne komunen e Solaros ne Milano dhe qe do financohet 100% nga komuna Milano dhe fondet e KE . Pas konsultimeve qe vazhdoj te keme çdo dite me biznesmene dhe studio serioze dhe mjaft te sukseseshme kam rene ne dakordesi per te investuar ne kete kompleks ku specifikisht ne kete projekt do perfshihen ndertimi i dy fushave futbolli te hapura dhe nje e mbyllur me te gjitha kushtet perfshire dushe dhoma zhveshje e ambjente te tjera çlodhese, nje pallat sporti i mbyllur me kapacitet 1500 vende, dhe dy minikampe per lojrat me dore volejboll e basketboll qe rinia lezhjane po i deshiron pasi eshte braktisur totalisht dhe lene ne harres . Ne ditet ne vijim do u bejme prezente edhe per projektet e tjera qe jemi ne bisedime e siper qe do te kene nje ndikim dhe impakt ne ekonomine e gjithsejcilit prej nesh. Me besoni çdo gje do e bej realitet dhe ne kohe rekord faleminderit
VOTONI EDUART NDOCAJ PER BASHKIN LEZHEN. 2019