Z. Artan Hoxha, une te njohe shume mir çfare ke bere! U bere i famshem si gazetar, dhe kete fame po e perdor per te mbrojtur Grupet Kriminale duke perfituar prej tyre. Do te kujtoj nje histori te voge

Reagimi i plotë i Emiljano Nuhut per Artan Hoxhen

Z. Artan Hoxha, une te njohe shume mir çfare ke bere! U bere i famshem si gazetar, dhe kete fame po e perdor per te mbrojtur Grupet Kriminale duke perfituar prej tyre. Do te kujtoj nje histori te vogel, (A te kujtohet sa e shite informatorin Landin e Mirasit tek grupi kriminal qe kultivonte kanabis ne rrethin e Korçes,) do te jap prova qe ti ja bleve informacionin Landit te Mirasit per 3000 euro dhe e vrave duke e shitur tek Grupi Kriminal). Mos me ngatërro me politiken unë jam oficer karriere, po tregoj nje ngjarje te vertetë, qe ti e di shume mirë si ka ndodhur por nuk e pranon dot të verteten.