EMRAT e 22 grave deputete të PS që kanë braktisur Xhisielën për të mbrojtur Rexhep Rrajën

EMRAT e 22 grave deputete të PS që kanë braktisur Xhisielën për të mbrojtur Rexhep Rrajën

Kur vjen puna për të kërkuar më shumë kuota në Kuvend, ato janë të parat që reagojnë, por kur duhet të mbrojnë një vajzë të re, bijë dhe motër, gratë e politikës heshtin. Deputetet e Partisë Socialiste po heshtin prej dy ditësh sa i përket rastit të Xhisiela Malokut, vajzës së dhunuar nga Rexhep Rraja, djali i kolegut të tyre, Rrahman Rraja.

Janë 22 gra dhe vajza në grupin Parlamentar të PS, por asnjë prej tyre nuk ka marrë guximin të dalë në mbështetje të Xhisielës, çka i jep krah Rexhepit dhe të ngjashmëve të tij.

E vetmja socialiste që ka dalë në mbrojtje të Xhisielës është ish-kryetarja e FRESSH, Joleza Koka, e cila aktualisht mban postin e këshilltares bashkiake në Tiranë.

Ndërkohë, dëshmia e 25 vjeçares është bërë tashmë publike në çdo media, ku ajo rrëfen dhunën barbare të ushtruar nga djali i deputetit të PS. Aty ajo tregon edhe refuzimin me të cilin është përballur në zyrat e policisë kur është paraqitur për denoncuar dhunën.

Këto janë 22 deputetet e PS që kanë braktisur Xhisielën për të mbrojtur Rexhepin:

Ermonela Valikaj (Felaj)- Partia Socialiste
Eglantina Gjermeni- Partia Socialiste
Vasilika Hysi- Partia Socialiste
Elisa Spiropali- Partia Socialiste
Vilma Bello- Partia Socialiste
Klodiana Spahiu- Partia Socialiste
Lindita Nikolla- Partia Socialiste
Klotilda Bushka- (Ferhati) Partia Socialiste
Milva Ekonomi- Partia Socialiste
Senida Mesi- Partia Socialiste
Mimi Kodheli- Partia Socialiste
Elona Hoxha- Partia Socialiste
Almira Xhembulla- Partia Socialiste
Mirela Kumbaro (Furxhi)- Partia Socialiste
Edlira Bode- Partia Socialiste
Antoneta Dhima- Partia Socialiste
Blerina Gjylameti- Partia Socialiste
Olta Xhaçka- Partia Socialiste
Ogerta Manastirliu- Partia Socialiste
Tatiana Piro (Nurçe)- Partia Socialiste
Adelina Rista- Partia Socialiste
Evis Kushi- Partia Socialiste.