JA KUSH JAN HAMZAT E SHQIPTAREVE QE KAN PERFITUAR PARA NGA GREQIA NE SHQIPERI,GAZETA GREKE ELEFTHERI ORA PUBLIKON LAJMIN BOMBE

JA KUSH JAN HAMZAT E SHQIPTAREVE QE KAN PERFITUAR PARA NGA GREQIA NE SHQIPERI,GAZETA GREKE ELEFTHERI ORA PUBLIKON LAJMIN BOMBE

Publikohet Lista.
Ja ku shkuan parate e taksapaguesve greke te shperndara nga ish ministri  j jashtem Kotzias ne Republiken e Shqiperise .
Nje milion euro mensohet te jete demi qe ministria e jashtme Greke ka shkatuar pas kontrollit te kryer . Keto ceqe jane firmosur nga Niko Kotzias I dorhequr .Ne liste vihen re disa Gazetare te njohur ,pronare portalesh ,politikane ,ish minister ,analiste,personazhe qytetesh te pa njohur por qe sherbenin per interesat e diregjuar nga mendja e ish ministrit Kotzias pa direktivat e shtetit Grek,por cilet jane ata ,ja emrat  : e personazheve publik ne shtetin fqinj Shqiperi.
Qamil Lirza ,petagog ne Universitet ka perfituar gjithsej 63.000 Euro.
Olta Gixhari ,Aktore 12.000 Euro
Shpetim Idrizi ,Kryetar I partise Kryesore Came ne Shqiperi 340.000 Euro
Dashamir Tahiri ,ish Deputet I partise te Cameve ka perfituar 25.000 Euro.
Eni Vasili ,Gazetare Tv, ka perfituar 20.000 Euro.
Mustafa Nano ,Gazetar Tv Ka perfituar 30.000 Euro.
Artur Zheji ,Kosta Braka ,Henri Cili, Artan Hoxha ,Alfred Cako,Mentor Nazarko ,Ardit Gjebrea ,Ervin  Salianji, Menror Nazarko ,Noizy ,Rudina Magjistari, Erion Veliaj, Anila Basha , SonilaMeco, dhe shume te tjere perbejne pjesn tjeter te parave prej 1 milion Euro te shperndara dhe shperdoruar me urdher te ish Ministrit Kotzias.
Por per se Kotzias ka dhuruar keto para ?
Gazetaret e ketij lajmi E.Tofinou dhe H.Jakopoulos te gazetes Eleftheri Ora kane intervistuar Politologun Grek Nikiforos Diamanduros ,ai tha se : Nuk eshte hera e pare qe nje shtet paguan para te shperndara ne kete menyre ,e kane bere parardhesit e Kotzias ,e kane bere shtete te tjera do e bejne perseri, eshte nje loje e sherbimeve te huaja qe e bejne vazhdimisht ne shtete rivale ose mike por Kotziaz ” u kap ” prandaj perben lajm. Cmund te na thoni me teper profesor pyet Gazetarja e Elftheri ora E.Tofinou .