Home » 2018 » November

EDUART NDOCAJ: PARADA E KLLOUNËVE NOSTALGJIKË TË KOMUNIZMIT DHE “PËRDHOSJA” E SHQIPONJËS

EDUART NDOCAJ: PARADA E KLLOUNËVE NOSTALGJIKË TË KOMUNIZMIT DHE “PËRDHOSJA” E SHQIPONJËS

Tubimi i disa nostalgjikëve të monizmit me pankarat në duar, si dhe me portretin e dikatorit Enver Hoxha, duke shfrytëzuar sa herë ka protokoll qeveriar për festën e Çlrimit të Tiranës, të 29 nëntorit apo dhe të 5 Majit, ka sjellë dhe reagimin e politikës shqiptare, ku padyshim, vokacioni i…

Lezhë/ Një ish-drejtues i PS, i shkruan mikut të tij Eduart Ndocaj: “Rilindja” njollosi Lezhën, me përfaqësues të inkriminuar. Për shkak të këtyre është bërë një qytet i pabanuar dhe pa asnjë perspektivë, për ne, dhe pa të ardhme për fëmijet tanë

Lezhë/ Një ish-drejtues i PS, i shkruan mikut të tij Eduart Ndocaj: “Rilindja” njollosi Lezhën, me përfaqësues të inkriminuar. Për shkak të këtyre është bërë një qytet i pabanuar dhe pa asnjë perspektivë, për ne, dhe pa të ardhme për fëmijet tanë

I nderuar Eduart, Une qe ju shkruaj jam nje ish drejtues i rendesishem i PS-s ne Lezhe, te asaj partie qe na bashkoje te gjitheve ne 2013 per te ndryshuar Shqiperine, per ta bere ate europiane. Une, ne dallim me ty, isha nje politikane i vjeter i PS-se, sepse kisha…

Zgjedhjet e ardshme, ballafaqim programesh dhe idesh/Eduart Ndocaj, ka premtime konkrete:Do ulim taksën e naftës dhe cmimin e ujit, si dhe do të dyfishojmë pagat

Zgjedhjet e ardshme, ballafaqim programesh dhe idesh/Eduart Ndocaj, ka premtime konkrete:Do ulim taksën e naftës dhe cmimin e ujit, si dhe do të dyfishojmë pagat

Partia Bashkimi Demokristian Shqiptar, me kryetar Eduart Ndocaj, shpalos programin e tij cdo ditë për qytetarët e Lezhës. Këtë herë vjen me nje lajm shumë të mirë për qytetarët, duke premtuar uljen e cmimit të karburanteve, të ujit dhe me premtimin e rritjes së pagave. Këto jane çmimet e benzinës…

Me moton: “Me punë dhe vetëm me punë do të mund të ndërtohet e ardhmja që ëndërrojmë”, Eduart Ndocaj, do të shndërrohej në emigrantin e suksesshëm që bën krenar çdo shqiptar

Me moton: “Me punë dhe vetëm me punë do të mund të ndërtohet e ardhmja që ëndërrojmë”, Eduart Ndocaj, do të shndërrohej në emigrantin e suksesshëm që bën krenar çdo shqiptar

Për një pjesë të qytetarëve shqiptarë, emri i Eduart Ndocajt, është thjeshtë politikani “kaubojs”, i cili u shfaq në vitin 2013, por që shumë shpejt me karizmën dhe instiktin e tij prej një luftëtari të paepur ndaj padrejtësive dhe kryesisht ndaj politikave sociale, që dëmtonin qytetarët, u bë shumë protagonist…

Sondazhet për Bashkinë Lezhë/ Eduart Ndocaj: Bashkërisht, do të bëjmë më të mirën për Lezhën, dh do t’ia dalim për t’i rikthyer shpresën këtij qyteti dhe kësaj bashkie, duke krijuar një dimension të ri të zhvillimit ekonomik

Sondazhet për Bashkinë Lezhë/ Eduart Ndocaj: Bashkërisht, do të bëjmë më të mirën për Lezhën, dh do t’ia dalim për t’i rikthyer shpresën këtij qyteti dhe kësaj bashkie, duke krijuar një dimension të ri të zhvillimit ekonomik

Sondazhet e shumta që po realizohen në bashkinë Lezhë, përmes mediave dhe mekanizmve të tjerë të shoqërisë civile, duket sikur “paralajmërojnë” një surprizë në zgjedhjet e ardhshme vendore, ku kandidatët e përfolur të dy partive të mëdha janë në inferioritet përballë uraganit Ndocaj. Kjo dukuri, është më se e shpjegueshme,…

Kandidati për kreun e bashkisë, publikon pjesë të programit të tij/ Ndocaj: Lezha do të jetë model i zhvillimit ekonomik dhe i një vizioni të qëndrueshëm

Kandidati për kreun e bashkisë, publikon pjesë të programit të tij/ Ndocaj: Lezha do të jetë model i zhvillimit ekonomik dhe i një vizioni të qëndrueshëm

Duket një javë intensive kjo për kreun e PBDKSH, Eduart Ndocajn, i cili përmes rrjeteve sociale, ka zgjedhur të komunikojë me ndjekësit, duke publikuar pjesë të programit të tij, të cilin e ka të përgatitur në kuadër të kandidimit për zgjedhjet e ardhshme vendore të vitit 2019, ku Ndocaj prej…

Viti i Skënderbeut/Eduart Ndocaj, sjell për artdashësit e tij, përmes një pikture mjaft cilësore portretin e heroit tonë kombëtar

Viti i Skënderbeut/Eduart Ndocaj, sjell për artdashësit e tij, përmes një pikture mjaft cilësore portretin e heroit tonë kombëtar

Vazhdon të surprizojë Eduart Ndocaj, i cili në kuadër të vitit të Gjergj Kastriotit-Skenderbeu, krahas shumë ekspozitave të celura këtë vit, kryesisht me punime të figurave me peshë historike dhe me simbolet kombëtare, kësaj ardhe posacërisht për dashamirësit e tij të pikturës, ka sjellë në punim shumë cilësor të figurës…

Eduart Ndocaj, prezanton programin e tij ambicioz dhe të mirëstudiuar për zgjedhjet e ardhshme vendore: Lezha, përmes ritmeve ekonomike dhe vizionit zhvillimor do të jetë një bashki e modelit europian

Eduart Ndocaj, prezanton programin e tij ambicioz dhe të mirëstudiuar për zgjedhjet e ardhshme vendore: Lezha, përmes ritmeve ekonomike dhe vizionit zhvillimor do të jetë një bashki e modelit europian

Nëse një parti nuk ka një program atëherë të mos presë as vota. Me këtë ide po nis “fushatën” edhe partia e kryesuar nga Eduart Ndocaj. Nuk ka nevoj të thuhet emri i partisë kur flasim për një personazh si z.Ndocaj i cili ka simpatinë e shumë shqiptarëve jo vetëm…

Thirrjet dhe fyrjet e esktremistëve nacionalistë grekë, reagon Eduart Ndocaj: Terroristët grekë djegin Jugun , “kurva” jonë krihet në Lezhë, duke recituar Migjenin

Thirrjet dhe fyrjet e esktremistëve nacionalistë grekë, reagon Eduart Ndocaj: Terroristët grekë djegin Jugun , “kurva” jonë krihet në Lezhë, duke recituar Migjenin

Ngjarjet e sotme në Bularat të Dropullit, gjatë ceremonisë së varrimit të Katsifas, ku dhjetëra nacionalistë grekë, shfrytëzuan këtë ceremoni për të hedhur thirrje dhe parulla antishqiptare, duke krijuar një situatë të rëndë provokimi. Të ardhur në mënyrë të organizuar, me pretekst pjesëmarrjen në ceremoninë e varrimit të qytetarit me…