Thirrjet dhe fyrjet e esktremistëve nacionalistë grekë, reagon Eduart Ndocaj: Terroristët grekë djegin Jugun , “kurva” jonë krihet në Lezhë, duke recituar Migjenin

Ngjarjet e sotme në Bularat të Dropullit, gjatë ceremonisë së varrimit të Katsifas, ku dhjetëra nacionalistë grekë, shfrytëzuan këtë ceremoni për të hedhur thirrje dhe parulla antishqiptare, duke krijuar një situatë të rëndë provokimi.

Të ardhur në mënyrë të organizuar, me pretekst pjesëmarrjen në ceremoninë e varrimit të qytetarit me nënshtetësi greke, i cili u vra para pak ditësh gjatë një aksioni të forcave RENEA, dhjetëra ekstremistë grekë lëshuan thirrje dhe fyerje të rënda në adresë të kombit shqiptar.
Reragimet kanë qenë të shumta, por, si më i vëmendshmi, është gjithnjë kreu i PBDKSH, Eduart Ndocaj, i cili përmes një videokomunikimi ka dënuar ashpër parullat e hedhuara, si dhe fyerjet raciste që u lëshuan gjatë kësaj ceremonie mortore nga esktremistët grekë.
Ndiqeni reagimin e plotë të z.Eduart Ndocaj: