Bëni gati valixhen! Në cilin vend do të udhëtoni në 2019 sipas Horoskopit?

Këtu keni vendet që duhet të vizitoni për vitin 2019, gjithmonë bazuar te shenja juaj e horoskopit.

Sipas intv.al duhet të zbuloni shenjën tuaj, pra ku duhet të udhëtoni sa më shpejt.

1. Dashi

Maldive
Ky vit i ardhshëm është një mundësi e përkryer që të kërkoni ta shijoni veten përsëri. Mesa duket është destinacioni juaj i ardhshëm, me plazhet me rërë të bardhë, ushqim deti të freskët etj.

2. Demi

Bejrut, Liban
Si shenjë që e dashuroni ushqimin, duhet të bëni një xhiro në Bejrut. Njihet për ushqimin e larmishëm dhe shumë të shijshëm.

3. Binjakët

Cape Town, Afrika e Jugut
Kjo është koha kryesore për të lëvizur dhe shqyrtuar marrjen e një udhëtimi. Aventura më e mirë për ju është një destinacion i largët. Do kënaqeni me historinë dhe kulturën e këtij vendi.

4. Gaforrja

Kretë, Greqi
Gaforrja ka tendencë të shijojë vende që të ndihen mirë. Vendet e ngrohta janë fiks për një gafore.

5. Luani

Mexico, Meksikë
Luanët janë shumë ekspresiv dhe një udhëtim do i bënte mirë.
Festa tradicionale të këtij qyteti, ushqimi dhe argëtimi është ideal për një luan. Nxitoni!

6. Virgjëresha

Jaipur, Indi
Jaipuri është një vend i këndshëm. Jepini vetes kohë për të shfletuar Johari Pazarin dhe Pazarin e Kishanpol, ku do të hasni pëlhura të bukura, bizhuteri dhe mallra të punuar me dorë. Virgjëresha pëlqen të bashkojë një listë e cila është menduar mirë, kështu që destinacionet e tyre janë ideale.

7. Peshorja

Venecia, Itali
Peshoret njihen për natyrën e tyre të qetë, por që nuk mund të jetojnë pa dashuri. Duhet të udhëtojnë në një vend të tillë me personin e zemrës këtu, ndërsa beqarët edhe vetëm mund të gjejnë dikë pikërisht në qytetin e bukur Italian.

8. Akrepi

Toronto, Kanada
Me Jupiterin në shenjën tuaj këtë vit, do të mënyra për të zgjeruar horizontet tuaja dhe një udhëtim këtu do ishte ideal.

9. Shigjetari

Stamboll, Turqi
Stambolli njihet si kryeqyteti i botës edhe sot. Shigjetarët njihen për dëshirën që kanë për të parë kultura të reja dhe ky qytet është ideal për ta.

10. Bricjapi

Londër, Britani e Madhe
Një qytet si Londra është ideal për një bricjap, me argëtimin. Gjithashtu edhe jeta e natës është shumë e mirë.
“Përgjegjësia” dhe “autoritet” janë fjalë kyçe për Bricjapin këtë vit. Sigurohuni që të zvogëloni ngarkesën dhe ekuilibrin tuaj kryesor të punës dhe të jetës me një pushim.

11. Ujori

Tokio, Japoni
Ujori, në vitin 2019 duhet të jetë më i hapur ndaj kënaqësive të jetës. Tokio ofron gjithçka që ujor dëshiron të shikojë, perfeksionimin dhe teknologjinë e acancuar në çdo gjë.

12. Peshqit

Paris, Francë
Parisi i përshtatet mirë një peshku në mënyrë perfekte. Nëse shpresoni ta lini veten të lirë, kërceni dhe argëtohuni në qytetin romantik, pasi edhe ju vetë jeni të tillë.