Brace thirrje Ramës: Fut RENEA-n të shpërndaj këto kalamaj…

Deputeti Erjon Braçe me anë të një statusi në rrjetet sociale ka reaguar në lidhje me protestën e studentëve. Ai i ka bërë thirrje Edi Ramës se nëse nuk vjen askush për dialog të dërgoj forcat e RENEA-s ti shpërndajë.

Reagimi i plotë:

“Thirrje Edi Ramës: Mos çaj kokën fare sepse tek kryeministria janë mercenarët e pdlsi dhe pedagogë të tyre! Duro dhe ca ditë dhe po nuk erdhi njeri në dialog atëherë i bie që nuk duan 8 kërkesat por rrëzimin e qeverisë, pritii edhe ca dit dhe pastaj ço RENEA-n të pastrohen rrugën e Tiranës nga militantët e vulëhumburve se qytetarët e ndershëm duan të festojnë festat e fundvitit jo tangerllekun e ca kalamajve!”