Denoncimi/ ‘Për kushërinjtë e Edi Ramës ligji nuk ekziston’

Qytetarët e Vlorës kanë denoncuar një rast ku kushërinjtë e kryeministrit Edi Rama po zënë vendet e punës pa plotësuar asnjë kriter.

Sipas tyre, për kushërinjtë e Edi Ramës ligji nuk ekziston.

Denoncimi është bërë publik nga Sali Berisha. Ky mesazh i ka shkuar edhe Edi Ramës, por ai nuk ka reaguar.

POSTIMI: 

Për kushot e Edvinit ligji nuk ekziston!

Ky është mesazhi që ju dërgua edhe Kallam Dështakut. sb

Z. Berisha ka cfare po bejne kusherinjte e kryeministrit ne vlore.

Ky mesazh i eshte derguar atij per te mos thene qe gjoja nuk kishte dijeni:

Prsh z. Rama

Po ju shkr nga vl per tju treguar “korektesine” tuaj ne lidhje me punesimin.

Per te tjeret duhet te luftohet nepotizmi apo duhet te kesh te pakten 3 vjet experienc pune per pozicionin, ndersa per kusherinjte e tu nuk vlen kjo gje. Futet ne pune djali pedagoges se UV Iltana Koleka ne audit duke qene student pa experience pune dhe pa as1 kualifikim, poashtu e bete pedagoge te brendshme te emen e djalit pa master, pa as1 titull akademik e kualifikim por me 1 diplom italisht te bler nga burri saj biznesmen ne vlore (P. Koleka).

Nepotizem i paster, djali do kontrolloje mamane ne te njejtin institucion. Nderkohe qe familjet e tjera luftojne te kene 1 te punesuar, kusherinjte e tu i bere koke e rroge duke u ber karshillek mijera familjeve vlonjate qe jane me dhjetra diploma dhe rijne ne shpi. A ka me Kolekaj te tjere te uzurpojne vloren????Djali ne foto qe ka dal te deti me ramen eshte darren koleka, djali kushuririt te tare te rames, petro koleka, i cili figuron master juridik full time ne tirane dhe punonjes administrates se UV. Se kur e ben master Darren. Akoma me keq e ema eshte pedagoge e ketij univ, pa master, pa as1 titull. Babai djalit biznesmen ne vlore. Tre persona ne shpi te 3 te punesuar. Normal qe keta do e mbushnin sallen e UV sot. Ju lutem publikojeni anonim, boll u tallen me ne.