FOTO/ “Dua nuse me lekë të më paguaj tarifën” dhe “negociata kur Tirana të fitojë me Partizanin”, studentët godasin sërish

Pankartat ironizuese në protestën e studentëve nuk kanë fund. Çdo ditë me perla të reja, teksa nuancat futbollistike dhe ngacmimet mes tifozerive nuk mungojnë.

Protesta-12-433x300

Ditën e sotme, ishin mbështetësit e Partizanit që goditën me pankartën e tyre. Duke u nisur nga kërkesa e kryeministrit Rama për të negociuar me studentët, protestuesi i cili është njëherësh dhe mbështetës i Partizanit ka shkruar “Negociatat? Kur Tirana të fitojë me Partizanin”.

Negociatat

Nuk mund të mungonte as sitemi VAR, teksa në një tjetër pankartë shkruhej: “Duam sistemin VAR për tarifat” dhe “Dua nuse me lekë të me paguajë taifën”.

studentet pankarta

Sistemi Var

protesta pankarta student

politikanetPomo o plataFormulaXhajaLinditashushunjatshkerdhatatpeshtyikem-shpresaNa-cate-Edin