FOTO/ Peshkatarja seksi ‘tërbon’ rrjetin, hedh grepin dhe…

Një ish-modele, e cila ka vendosur të bëhet peshkatare, ka mbledhur shumë fansa në rrjetet sociale dhe në llogaritë e saj në platforma të ndryshme, falë formave të rrumbullakosura dhe aftësive relativisht të mira për të zënë peshk.

Fotot e australianes Brooke Frecklington në Instagram tregojnë vajzën duke zënë peshk me lehtësinë më të madhe në botë, ndërsa herë pas here ndryshon rrobat e banjës dhe merr rreze dielli.

Brooke shkruan në faqen e Facebook: “Mirësevini në varësinë time ndaj peshkut. Jam një vajzë australiane që dashuron bukurinë jashtë shtëpisë. Më ndiqni në aventurat e mia”.