Këta janë ministrat e rinj të qeverisë Rama

Në Asamblenë e PS-së kryeministri Rama njoftoi ndryshimin e qeverisë. Ai tha se të gjithë ata që kanë 5 vite në qeveri do të zëvendësoheshin me të tjerë.

Ministrat që u larguan janë:

Senida Mesi, Zv.kryeministre

Ministrja e Arsimit, Rinisë dhe Sportit, Lindita Nikolla. 

MInistria e Ekonomisë dhe Financave, Arben Ahmetaj.

Ministri për Europën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati.

Ministri i Infrastrukturës dhe Energjetikës, Damian Gjiknuri.

Ministri i Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Niko Peleshi.

Ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro.

Ministrja e shtetit për Mbrojtjen e Sipërmarrjes, Sonila Qato.

Ish-ministrat më sipër do të zëvendësohen me:

Ministrja e Arsimit, Besa Shahini

MInistrja e Ekonomisë dhe Financave, Anila Denaj.

Ministri për Europën dhe Punët e Jashtme, Genc Cakaj.

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjetikës, Belinda Balluku.

Ministri i Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Bledi Çuçi.

Ministrja e Kulturës, Elva Margariti.

Ministri i Shtetit për Mbrojtjen e Sipërmarrjes, Eduart Shalsi

Gjithashtu do të rikthehet Ministria për Marrëdhëniet me Parlamentin. Elisa Spiropali ministre për Marrëdhëniet me Parlamentin./ E.D – Copyright Tiranapost.al

Image result for Elisa Spiropali

Zv. kryeminister Erion Braçe

Image result for brace erion