LAJM I FUNDIT/ Kryeson ish-burri i Linda Ramës, studentët nxjerrin emrat e pedagogëve që marrin rryshfet

Studentët që vijojnë në ditën e katërt të protestës së tyre, kanë marrë sot hapa konkretë për denoncimin e pedagogëve që kërkojnë para për të dhënë provimet, pra për të marrë një notë kaluese.

Në foton e siguruar më poshtë nga Faxweb.al shihen qartë emrat e pedagogëve të korruptuar mes tyre dhe emri i ish-bashkëshortit të Linda Ramës, Thanas Xhillari.

Sipas studentëve të FSHN-së, Xhillari kërkon 500 deri në 1 mijë euro për provim.

Emrat e pedagogëve të denoncuar:

Thanas Xhillari FSHN

Petro Soto

Andon Kume

Gasper Kokaj

Kristaq Kikina

Shkëlqim Hidri

Nirvana Shkëlzeni

Alketa Lame

Sadri Hoxha; etj

Foto e siguruar nga Faxweb.al, denoncim i studentëve

Një nga shqetësimet që janë ngritur nga ana e studentëve në këto ditë proteste është dhe cilësia e mësimdhënies, madje ata kanë kërkuar dhe Veting në radhët e pedagogëve.