Më thuaj ç’shenjë horoskopi je, të të them sa i mirë je në shtrat

Shenjat e horoskopit duket se jep jo pak “informacion” për një njeri, ndaj më shumë se 30% e njerëzve duan të dini shenjën e zodiakut të personit me të cilin po dalin, vetëm e vetëm që të parashikojnë si mund të shkojë lidhja e tyre. Kjo sipas një sondazhi zhvilluar nga LoveHoney! Sipas ekspertëve të sjelljes, kjo ka kuptim kur mendon se sa mund të mësoni për zakonet seksuale  bazuar në zodiak. Këtu, keni disa informacione për secilën shenjë:
Dashi
Seks i drejtpërdrejtë dhe larg gjërave absurde ! Mos prisni përkëdhelje të gjata, apo gjeste romantike, sepse s’janë të prerë për këtë gjë.
Demi
Shpejtësia nuk është për këtë shenjë. Janë persona pasionantë që duan të marrin kohën e tyre duke eksploruar trupin e partnerit të tyre. Sipas sondazhit, ata gjithashtu blejnë më shumë lodra seksi se çdo shenjë tjetër.
Binjakët
Nuk duhet të jesh i dashuruar për të kryer marrëdhënie seksuale me një të shenjës së binjakëve. Argëtues, plot humor dhe të çiltër, seksi për binjakët është një lojë.
Gaforrja
Preferojnë të kenë një lidhje të fortë emocionale përpara se të angazhohen në seks! Ata janë të dashurit më sensualë nga shenjat e zodiakut.
Luani
Ata duan të jenë qendra e vëmendjes. Ata duan ta dinë çdo moment që janë të përkryer, ndaj është “detyrë” e partnerit t’u përkëdhelë egon luanëve.
Virgjëresha
Shenja që synon përsosmërinë edhe në dhomën e gjumit. Për ta, seksi është pak a shumë si matematika, ndaj mos mendoni t’u bëni ndonjë surprizë, sepse nuk do e marrin mirë. Seksi është një shkencë ekzakte për ta.
Peshorja
Të shoqërueshëm dhe krijues! Seksi për peshoren ka të bëjë me barazinë, harmoninë dhe të dhënit e marrit në çift.
Akrepi
Intensiv, emocional, pasionant dhe pak i mistershëm, ndonjëherë mund të jenë posesivë dhe të kenë një oreks intensive seksual.
Shigjetari
Shigjetari ka më shumë gjasa t’i gëzohet një të shpejte, pasi nuk e pëlqejnë rutinën dhe mërziten shumë lehtë.
Bricjapi
Ata i gëzohen një strukture dhe njësoj si virgjëresha, bricjapi e sheh dashurinë si shkencë ekzakte. Megjithatë janë të shkëlqyer kur vjen puna tek fusha e eksperimenteve.
Ujori
Persona të ngazëllyer dhe të paparashikueshëm. Një plus? Ujorët janë ndër partnerët më besnikë që mund të gjeni .
Peshqit
Njerëz të butë dhe emocionalë që jetojnë për të kënaqur partnerin!

Burimi: Cosmopolitan