Deklaratë skandaloze e modeles shqiptare: Italia i ka toleruar pak si shumë emigrantët shqiptarë

Erjona Sulejmani mbetet një nga modelet më të komentuara në media e rrjete sociale, sidomos pas ndarjes nga futbollisti Blerim Xhemaili. Modelja ishte e ftuar mbrëmë në “Rette Quatro”, ku habiti me deklaratën mbi emigrantët shqiptarë.

Ka qenë blogeri i njohur Olti Curri, ai që e ka publikuar deklaratën e Erjonës, duke shkruar:

“E ftuar ne Rette Quatro modelja Erjona Sulejmani lindur ne Shkoder dhe tashme banuese ne Itali, ka rrefyer se opinioni i keq per shqiptaret ne Itali ka si baze faktin qe ata qe emigruan ne vitet 90-te ne Itali ishin njerez me probleme me ligjin ish te burgosur dhe kete gje vazhduan te bejne edhe ne emigrim pra vidhnin dhe benin krime…Ky ishte shkaku qe Italia krijoi opinion te keq per shqiptaret…Ajo shton gjithashtu, se Italia madje i ka toleruar pak si shume emigrantet…”.

Image

Është pikërisht kjo deklarata deklaratë skandaloze e Erjonës, të cilin me zë edhe me figurë do të keni mundësinë që ta shikoni në videon e mëposhtme.