Drejtuesit e rinj të PD, Basha bën publike emrat!

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka bërë publike mesditën e sotme propozimet e tij për Këshillin Kombëtar të PD-së.

Pjesë nga deklarata e Lulzim Bashës:

Partia Demokratike do të mbledhë nesër Këshillin Kombëtar dhe dy çëshjet që do të diskutohen janë:

1-Zgjedhjen e kryesisë së re të PD-së dhe zgjedhjen e sekretarëve.

2-Diskutimin për gjendjen aktuale në vend.

Në ndryshim nga herët e tjera, kam vendosur sot të bëjë publike propozimet per anetare te Keshillit dhe sekretariateve.

Sekretari i Përgjithshëm

Gazmend Bardhi

Dorian Telini

Sekretar për çështjet Ligjore

Çlirim Gjata

Marinela Zeiu

Sekretar organizativ

Lulzim Omuri

Sahit Dollapi

Sekretar për çështjet zgjedhore

Ivi Kaso

Dorian Gjomarkaj

Sekretar i Burimeve njerëzore

Minushe Lazaj

Ervin Minarolli

Propozime për organe statusore:

Bujar Nishani – Kryetar i Këshillit Kombëtar

Halim Kosova-Kryetar i Komisionit te Integritetit dhe Etikës

Jemin Gjana-Kryetar i Komisionit Zgjedhor

Arben Ristani-Kryetar i Komisionit te Apelimit

Alfred Rushaj-Kryetar i Bordit Financiar

Kërkesë për votëbesim:

Edi Paloka – Nënkryetar

Edmond Spaho – Nënkryetar

Anëtarë të kryesisë ex officio:

Kryetarja e LDG-Albana Vokshi

Kryetari i FRPD-Belind Këlliçi

Për anëtarët e kryesisë propozoj:

Agron Shehaj
Aldo Bumci
Arben Beqiri
Arben Ibro
Avenir Peka
Bardh Spahia
Besart Kadia
Dhurata Cupi
Dritan Shano
Dorjan Gjonmarkaj
Endri Has
Enkelejd Alibeaj
Enkelejda Sallaku
Enno Bozdo
Enri Ceno
Ervin Salianji
Fatbardh Kadilli
Fatbardha Kadiu
Fatbardh Sallaku
Fitim Zekthi
Flamur Hoxha
Flamur Noka
Florjon Mima
Gazmend Koduzi
Genc Pollo
Gent Strazimiri
Genti Malko
Gerti Bogdani
Grida Duma
Izmira Ulqinaku
Jamarber Malltezi
Jorida Tabaku
Kastriot Sulka
Klevis Balliu
Kreshnik Collaku
Ledina Mandia
Luciano Boci
Lindita Metaliaj
Mateo Spaho
Nada Mecorapja
Nevila Xhindi
Ndricim Mehmeti
Oerd Bylykbashi
Orjola Pampuri
Roland Bejko
Rudina Hajdari
Tomorr Alizoti
Tritan Shehu
Valentina Duka