Ekipi i ri i Bashës/ Dalin emrat e parë, ja kandidatët

Pas punimeve të Kuvendit Kombëtar të PD-së, Këshilli i ri i forcës më të madhe të opozitës pritet të votojë edhe ekipin drejtues të Partisë Demokratike. Këta janë emrat që kandidojnë për postet e Nënkryetarit, të Sekretarit të Përgjithshëm, atij Organizativ, për Çështjet Zgjedhore, Aksionin Qytetar dhe për Ekonominë:

Kandidatë për nënkryetarë:

Edi Paloka

Arben Ristani

Edmond Spaho

Jorida Tabaku

Sekretar i Përgjithshëm

Oerd Bylykbashi

Gazmend Bardhi

Flamur Noka

Sekretar organizativ

Fatbardh Kadilli

Sekretar për Çështjet Zgjedhore

Enkelejd Alibeaj

Ivi Kaso

Sekretar për Aksionin Qytetar

Gent Malko

Ervin Salianji

Sekretar për Ekonominë

Enno Bozdo

Besart Kadia