Ku sundon mafia, institucionet u besohen injorantëve

Kreu i deputetëve të LSI-së Petrit Vasili ka dhënë arsyen pse Edi Rama u ka besuar ministritë kryesore injorantëve dhe anonimëve.

Ai i është referuar thënies së Giovani Falcones, i vrarë me atentat nga mafia, i cili thoshte se :  “Aty ku sundon mafia jo rastesisht institucionet e rendesishme i besohen injoranteve dhe anonimeve”.

Ja postimi i plotë

Pse Edi Rama ua beson ua beson ministrite kryesore anonimëve dhe injoranteve?

Pergjigjen shterruese e ka dhene ai qe luftoi dhe dha jeten ne luften kunder mafias Giovani Falcone i cili thote:

“Aty ku sundon mafia jo rastesisht institucionet e rendesishme i besohen injoranteve dhe anonimeve”.