LAJM I FUNDIT/ Zgjidhen anëtarët e Kryesisë së Partisë Demokratike (Emrat)

Kanë dalë rezulatet e zgjedhjeve për anëtarë të kryesisë në Partinë Demokratike. Numri më të madh të votave e ka marrë Tomor Alizoti dhe pas tij është renditur Jorida Tabaku.

Në bazë të rezultave 15 fituesit në renda alfadetik janë:

Dhurata Çupi

Endri Hasa

Enkelejd Alibeaj

Enno Bozdo

Fatbardh Kadilli

Flamur Noka

Florion Mima

Grida Duma

Izmira Ulqinaku

Jamarbër Malltezi

Grida Duma

Kreshnik Çollaku

Oerd Bylykbashi

Orjola Pamuri

Tomor Alizoti