U shkarkua për korrupsion, Drejtori i ALUIZNIT mbahet ende në punë nga eputetja e PS-së

Ish-kryeministri Sali Berisha në një postim në Facebook ka publikur mesazhin e një qytetari.

Në mesazhin e tij, qytetari shkruan se drejtori i ALUIZNIT Vlorë, edhe pse u shkarkua nga detyra vijon ende të jetë në detyrë.

“E shkarkuan per korrupsion drejtorin e Aluiznit ne Vlore por ndrikull Bello e mbane ne detyre”, shkruan Berisha.

Postimi i plote i Berishes:

E shkarkuan per korrupsion drejtorin e Aluiznit ne Vlore por ndrikull Bello e mbane ne detyre! sb

pershendetje doktor.
Kjo qeveri esht kapur kok e kembe nga korruspioni. Para nje muaj ministrja ndrikull e drejtsise doli ne media dhe shkarkoi drejtorin e aluiznit vlore bashke me dy shefat aty. Sot ky drejtor vazhdon akoma ne pune se e mban deputetja vilma bello, pasi ndajne leket bashke, ndersa ne na hoqen pa asnje arsye nga puna. Vilma bello e mban ate se ai esht sponsor kryesor per te dhe e do per fushaten e bashkise, pasi edi drama do e coj per kr bashkie. Cfar nuk po shohim doktor. Anonim te lutem.