“DITA E DËSHMORËVE”/Eduart Ndocaj: Turp për çdo shqiptar që bën homazhe para këtyre kriminelëve të luftës civile

Mendova të futem tek varrezat e ashtuquajtura “Dëshmorët e Kombit” në Lezhë, ku rastësisht më shkuan sytë tek data e vdekjes së disave prej tyre ku datonin, përkatësisht njëri më 15 qershor 1949, tjetri 1948, tjetri 1951, tjetri 1947, etj. Asnjëri nga këta s’kishte rënë në luftën Nacionalçlirimtare.

Po të gjithë pas lufte , dhe këtu zë fill deformimi që i është bërë historisë së Shqipërisë, pasi këta janë vrarë duke përndjekur bajraktarët, kapedanin e Mirditës. Çdokush e kupton se këta ishin bastardët komunistë që po synonin të vendosnin regjimin e tyre të hekurt kundër demokracisë, këta kriminelë ishin hajdutët e pasurisë së gjyshit tim që e luftuan dhe e shpallën kulak, i morën pasurinë, i shkatërruan ekonominë.

Këta bastardë janë dhe mbeten armiq të demokracisë ku vdiqën si qenër duke luftuar padrejtësisht kundër shqiptareve patriotë e atdhedashës, këta bastardë pa nder e pa atdhe shkatërruan të ardhmen e shqiptarëve për 70 vjet, deri më sot me këlyshtë e rinj që sot udhëheqin majtas e djathtas, këta bastardë që lanë trashëgimi kancerin komunist, dhe sot po na poshtrojnë duke bërë homazhe. Rama, Basha, Meta e Veliaj, këto këlyshë të fëlliqur komunistë, çdo partizan që vdiq pas 1945-s janë tradhëtarët e kombit .

Turp për çdo shqiptar që bën homazhe para këtyre kriminelëve të luftës civile të organizuar nga bandat komuniste me në krye kryebastardin pederast Enver Hoxha .

Posht komunizmi e këlyshtë e tij!