“Resul Sinani, një njeri me vyrtyte të larta njerëzore që e gjen gjithmonë në gatishmeri për të ndihmuar të tjerët”

Aktivisti i shoqërisë civile, Armend Ahmeti, përmes një statusi në profilin e tij facebook ka treguar se përse e mbështetë Resul Sinanin për deputet në këto zgjedhje.

“Një njeri me vyrtyte të larta njerëzore, një njeri që e gjen gjithmonë në gatishmeri për të ndihmuar të tjerët, i gatshëm që të degjojë problemet tona dhe të gjejë zgjidhje për to”, ka shruar ai.

Statusi i tij i plotë:

Nje njeri me vyrtyte te larta njerezore, nje njeri qe e gjen gjithmone ne gatishmeri per te ndihmuar te tjeret, i gatshem qe te degjoj problemet tona dhe te gjej zgjidhje per to…

Njeri nga ne, pikerisht nga rradhet tona, familjar qe perballet me te njejtat halle e derte dhe qe tashme kerkon nga ne perkrahje qe ti zgjidhim bashke.

Mos prit mrekulli nga njerezit qe deri dje te kane shkelur me kembe dhe harrojne qe egziston perballe intereave te veta, por vere besimin tek njerezit qe do ngriten bashke me ju, per nje vend dhe jete me te mire.

Voto 119 AAK-PSD
Ramush Haradinaj 1
Resul Sinani 95