Home » Entries posted by Redaksia

“Mos votoni Erjon Velinë” / Nga Rexhep Mejdani

“Mos votoni Erjon Velinë” / Nga Rexhep Mejdani

“Mos votoni Erjon Velinë” / Nga Rexhep Mejdani Ish-presidenti Rexhep Meidani e cilëson Rilindjen një slogan elektoral. Në një intervistë për gazetën “Panorama”, zoti Meidani shprehet se edhe premtimi elektoral për përkujdesjen shëndetësore, apo për 300.000 vende pune, kanë qenë vetëm premtime elektorale dhe në shumë raste të paargumentuara. Ish-presidenti…

EDHE ZOTI PO FLET SHQIP PER DEMOKRISTIANET!

EDHE ZOTI PO FLET SHQIP PER DEMOKRISTIANET!

PDK,energji te reja per sukses. Tani sefundmi Partia Demokristiane me shumicen e kryesise,vendosi te rreshtohej ne kualicionin e majte,ndoshta me te drejte,te idhnuar[merzitur],apo dhe eshte pare pragmatizmi nga shumica e kryesise. Kurresesi nuk duhet te kishte carje ne parti,pasi vendimi i shumices duhet respektuar,rregullat e lojes ne politike nganjehere demtojne…

FAKTE PËR KOMBIN SHQIPTARË:

FAKTE PËR KOMBIN SHQIPTARË:

Adolf Hitler cilësohet si njeriu më i urryer i Planetit, por në lidhje me Kombin Shqiptar ai ka qënë i prerë. Kurë Serbia dhe Bullgaria kërkuan në Berlin të merrnin nën zotërim Trojet Shqiptare, Adolf Hitler ju kërkoj të përsërisnin pyetjen. Pas heshtjes së tyre, Hitleri ju jep përgjigjen tronditëse:…

Gjykata e Kukësit ka dhënë këtë të premte masën e sigurisë “arrest me burg” për Nderim Lushin,

Gjykata e Kukësit ka dhënë këtë të premte masën e sigurisë “arrest me burg” për Nderim Lushin,

Gjykata e Kukësit ka dhënë këtë të premte masën e sigurisë “arrest me burg” për Nderim Lushin, i arrestuar nga policia disa ditë më parë si organizator i protestës në Rrugën e Kombit. Nderim Lushi akuzohet për “tubim të paligjshëm”. Ai u arrestua ne datën 4 maj, ne kohen kur…

Politikanët? Më i miri është për 10 vjet burg

Politikanët? Më i miri është për 10 vjet burg

Në një intervistë ekskluzive për “Telegram”, biznesmeni dhe kandidati për deputet i Partisë Socialiste në qarkun e Lezhës, Eduard Ndocaj, tregon zhgënjimin e tij nga Kryeministri Rama dhe projekti i dështuar i Rilindjes. Gjithë gabimet që kanë çuar në dështimin e qeverisë së dalë nga zgjedhjet e 23 qershorit. Pse…

Misioni i vertete i Rames ne Politike.

Misioni i vertete i Rames ne Politike.

Pergjimi dhe regjistrimi i Rames ne Shkoder deshmon shume te verteta dhe nxjerre ne drite publikisht fytyren e tij e vertete dhe demaskon misionin real te Rilindjes. Edi Rama po imiton ne menyre perfekte LSI ne aspektin e funksionimit politik e strukturore. Dihet se LSI nuk ka ndonje filozofi te…

1 2 3 201