Home » Entries posted by arberia (Page 31)

BASHKI ANTI-MANATI Jo pak por dy muaj qe kjo rrugë ishte e bllokuar nga inertet e materialet e tjera biente prroj në raste shiu.

BASHKI ANTI-MANATI Jo pak por dy muaj qe kjo rrugë ishte e bllokuar nga inertet e materialet e tjera biente prroj në raste shiu.

BASHKI ANTI-MANATI Jo pak por dy muaj qe kjo rrugë ishte e bllokuar nga inertet e materialet e tjera biente prroj në raste shiu. I jam drejtuar publikishtë Bashkisë Lezhë për të nderhyer dhe asnje reagim. Gjithashtu të njejtin fat kanë pasur edhe kerkesat e dhjetëra qytetarve. Plot 1.300 punëtorë…

Nga Eduart Ndocaj. “Një krim makabër i kryer kundër Identitetit tonë Kombëtar, krim që nuk duhet të ripërsëritet”…

Nga Eduart Ndocaj. “Një krim makabër i kryer kundër Identitetit tonë Kombëtar, krim që nuk duhet të ripërsëritet”…

“Një krim makabër i kryer kundër Identitetit tonë Kombëtar, krim që nuk duhet të ripërsëritet”… NGA EDUART NDOCAJ. *Katedralja mesetare e Shën Nikollit dhe vendi ku u varros Heroi jonë Kombëtar Gjergj Kastrioti-Skënderbeu në qytetin antik të Lezhës, nuk është tjeshtë një Monument Kulture i kategorisë së I-rë, por është…

BURG DHE DINITET , ZLLOGANI I Z. FRROKAJ.

BURG DHE DINITET , ZLLOGANI I Z. FRROKAJ.

Kryetari i Bashkisë së Lezhës, Fran Frrokaj është arrestuar mesditën e sotme. Burime nga Prokuroria thanë për “Koha Jonë” se shoqërimi në polici i kryebashkiakut u bë pas hetimeve për shpërdorim detyre, pasi janë konstatur shkelje. Bashkë me Kryebashkiakun janë shoqëruar lëshuar urdhër arreste edhe 22 persona të tjerë, mes tyre…

SULM BIZNESEVE TË PRODHIMIT TË INERTEVE PERGJATË LUMIT MAT.

SULM BIZNESEVE TË PRODHIMIT TË INERTEVE PERGJATË LUMIT MAT.

SULM BIZNESEVE TË PRODHIMIT TË INERTEVE PERGJATË LUMIT MAT. PREFEKTI GJERGJ PRENDI KERKON TE NZJERRI 500 FAMILIE NE DJELL PA PUN. Reth 25 subjekte, kantjere te prodhimit te inerteve ku ne secilin kantjer minimalisht jane te punesuar 20 persona kryesisht kryefamiljar,ku nerpermjet te ardhurave te tyre (paga) ushqejne familjet e…

Projekti “Ndocaj” për Lezhën: Lezha turistike është prioritet i punës sime. Lumi Drin brenda dy vite të para të mandatit tim do të shndërrohet në një destinacion turistik.

Projekti “Ndocaj” për Lezhën: Lezha turistike është prioritet i punës sime. Lumi Drin brenda dy vite të para të mandatit tim do të shndërrohet në një destinacion turistik.

Projekti “Ndocaj” për Lezhën: Lezha turistike është prioritet i punës sime. Lumi Drin brenda dy vite të para të mandatit tim do të shndërrohet në një destinacion turistik. Lezha ka një luë të jashtëzakonshëm, i cili deri nga fundi i shek. XIX ishte i lundrueshëm. Kurse sot mbi lumin Drin…

NJE TJETER VJEDHEJE E BASHKIA LEZHE , SHITESEVE AMBULANT 200MIJE LEK TE VHETRA PER 2 METRA TOKE .

NJE TJETER VJEDHEJE E BASHKIA LEZHE , SHITESEVE AMBULANT 200MIJE LEK TE VHETRA PER 2 METRA TOKE .

NJE TJETER VJEDHEJE E BASHKIA LEZHE , SHITESEVE AMBULANT 200MIJE LEK TE VHETRA PER 2 METRA TOKE . 9 Bashkia lezhes kthehet ne gjobevenes per shitesit ambulant , 2 metera katrore toke ato jan te detyruar te paguajne 200mije keke te vjetra dhe grabitje nga policia bashkiake nen dore deklarojne…

Ndoshta makina zgjedhore e partive tjera, mund të bëj premtime marramendëse në garë me kandidatin Ndocaj.

Ndoshta makina zgjedhore e partive tjera, mund të bëj premtime marramendëse në garë me kandidatin Ndocaj.

Ndoshta makina zgjedhore e partive tjera, mund të bëj premtime marramendëse në garë me kandidatin Ndocaj. Por aspekte që ka prekur zoti Ndocaj kanë qënë gjithnjë plagët nga të cilat ka lënduar Lezha dhe qytetarët e saj. E veçanta e këtij kandidati, është formuar, pasuruar e ba i njohur, jo…