Home » Entries posted by Redaksia

Tahiri i qeshur vesh më vesh në Kuvend, opozita braktis sallën

Tahiri i qeshur vesh më vesh në Kuvend, opozita braktis sallën

Opozita ka braktisur Kuvendin e Shqipërisë pas ardhjes së Tahirit në seancë. “Të nxirret jashtë Saimir Tahiri”- kanë deklaruar demokratët duke e quajtur të turpshme pranine e tij pas raportit të progresit të KE për vendin tonë. “Nxirreni jashtë, se po kremtoni raportin me njeriun kryesor të drogës në Ballkan bashkë me Ramën, nxirreni jashtë…”-…

Sot para Kuvendit të Maqedonisë sërish protesta për rastin e vrasjes së Almirit

Sot para Kuvendit të Maqedonisë sërish protesta për rastin e vrasjes së Almirit

Sot para Kuvendit të Maqedonisë, Këshilli organizativ “Drejtësi për Almirin” ka paralajmëruar sërish protesta për rastin e vrasjes së Almirit. Në njoftimin e këtij grupi në Facebook, thuhet se do të përshëndesin Federica Mogherinin dhe Johannes Hahn dhe do t’i rikujtojnë se drejtësia në Maqedonia ka vdekur, njofton Telegrafi Maqedoni.…

Shkencëtari Hawking i përgjigjet inxhinierit shqiptar: Inteligjenca artificiale do sundojë botën

Shkencëtari Hawking i përgjigjet inxhinierit shqiptar: Inteligjenca artificiale do sundojë botën

Shkencëtari i famshëm Stephen Hawking ka lëshuar një deklaratë bombë në një leksion që ka mbajtur në Londër në “Imperial College”. Ai është pyetur nga një ish-student shqiptar në këtë kolegj, inxhinieri Elson Bajrakurtaj, i cili tashmë punon si inxhinier në kryeqytetin britanik. Pyetja e inxhinierit shqiptar ishte: “A mendoni…

12 abonentë shpërblehen nga Loja Promocionale “ALBtv”

12 abonentë shpërblehen nga Loja Promocionale “ALBtv”

Loja Promocionale “ALBtv” ka përfunduar njëherazi me kampionatin Evropian, duke nxjerrë 12 abonentë fitues ALBtelecom. Dhurata surprizë që erdhi gjatë këtij Evropiani për këta abonentë ka qenë një televizor i markës Smart Sony Full HD 55”, një nga markat më të mira të teknologjisë moderne. Këto surpriza ua kanë shtuar…

ALBtelecom mbështet Autoritetin Rrugor Shqiptar për ndriçimin e hyrjes së autostradës Tiranë-Elbasan

ALBtelecom mbështet Autoritetin Rrugor Shqiptar për ndriçimin e hyrjes së autostradës Tiranë-Elbasan

Kompania më e madhe e telekomunikacionit në Shqipëri, ALBtelecom, në kuadër të projekteve të përgjegjësisë sociale të korporatës, mbështet institucionet publike dhe bashkëpunon me ta në projekte të ndryshme. Kohët e fundit, ALBtelecom ka mbështetur Autoritetin Rrugor Shqiptar në projektin e ndriçimittë hyrjes së autostradës Tiranë-Elbasan. Ndriçimi i një segmenti prej…

PE dhe Departamenti Amerikan kritika Qeverisë Turke në raportet vjetore

PE dhe Departamenti Amerikan kritika Qeverisë Turke në raportet vjetore

Parlamenti Evropian ve Departamenti Amerikan i Shtetit edhe në raportet vjetorë për vitin 2015 vazhdojnë ti bëjnë thirrje Turqisë që ti rikthehet vlerave dhe ligjeve Evropiane. Turqia probleme me lirinë e medias dhe pavarësisë e gjyqësorit. Vetëm para 3 ditësh Parlamenti Evropian aprovoi raportin për Turqinë që u cilësua nga…

ALBTELECOM ARRIN NJË REKORD HISTORIK NË NUMRIN E PËRDORUESVE TË INTERNETIT FIKS ME BANDË TË GJERË

ALBTELECOM ARRIN NJË REKORD HISTORIK NË NUMRIN E PËRDORUESVE TË INTERNETIT FIKS ME BANDË TË GJERË

ALBtelecom, kompania më e madhe e telekomunikacionit në Shqipëri, ka tashmë mbi 100 000 përdorues familjarë  dhe biznese të vogla, në internetin fiks me bandë të gjerë. Sipas kompanisë, kjo vjen si rezultat i rritjes së nevojave të këtyre përdoruesve për shërbimin e internetit me cilësi të lartë, të cilin…

1 2 3 15