Home » Entries posted by Redaksia (Page 2)

Lekaj tenton thithjen e investitorëve gjermano-kinez

Lekaj tenton thithjen e investitorëve gjermano-kinez

Gjatë ditës së djeshme, në Baiersbronn të Gjermanisë, biznesmeni shqiptar Rolando Lekaj në bashkëpunim me biznesmenen e fuqishme në Kinë dhe në Azi, zonjën Yu Wenhong mblodhën mbi 250 biznesmen gjermano-kinez. Në këtë qytet turistik gjerman, biznesmeni i ri shqiptar prezantoi në mënyrë të denjë e plot detaje Shqipërinë e…

ALBtelecom dhe Eagle Urojnë Mirëseardhjen e Pranverës në Qytetin e Traditës, Elbasan!

ALBtelecom dhe Eagle Urojnë Mirëseardhjen e Pranverës në Qytetin e Traditës, Elbasan!

ALBtelecom ka qenë sërish Sponsor Gjeneral i aktivitetit maratonë prej tre ditësh të “Ditës së Verës” në qytetin simbol të kësaj feste, Elbasan. Për të qenë sa më pranë abonentit jo vetëm për sa i përket shërbimeve të dedikuara, produkteve dhe ofertave, por edhe për të ndarë me ta edhe…

Presidenti Nishani dekoron z. Ahmet Çalik, presindent i Çalik Holding, me Titullin “Për Merita të Veçanta Civile”

Presidenti Nishani dekoron z. Ahmet Çalik, presindent i Çalik Holding, me Titullin “Për Merita të Veçanta Civile”

Presidenti Bujar Nishani i ka akorduar presidentit të Çalik Holding, z. Ahmet Çalik titullin “Për Merita të Veçanta Civile” me motivacionin: “Në vlerësim të kontributit të shquar si drejtues i ‘Çalik Holding’, që përmes vullnetit pozitiv të investimeve madhore në sektorë të rëndësishëm, ka kontribuuar direkt në përmirësimin e standardeve…

Gazeta Arberia: Eduart Ndocaj politikani i vitit me 13528 vota

Gazeta Arberia: Eduart Ndocaj politikani i vitit me 13528 vota

Gazeta Arberia www. Gazetaarberia.com mbylli sondazhin “Politikani i vitit 2015”. Ne kete sondazh u renditen politikanet me popullor, me te perfolur, karizmatiket dhe me te rendesishmit ne vend. Votimi i sondazhit ishte online, i hapur per lexuesit ewww.gazetaarberia.com dhe shenoi nje sukses te jashtezakonshem ne vetem dy jave qe ishte…

Shqipëria e 2015-ës dhe e ardhmja saj

Shqipëria e 2015-ës dhe e ardhmja saj

Nga Besnik RAMA Shqipëria meriton të udhëhiqet nga një politikë shumëherë më e ndryshme se kjo aktualja ; një politikë me ideale të mëdha që e dëshiron të mirën e vendit dhe të shoqërisë në të cilën bën pjesë. Një politikë që bën politikë për të mirën e përgjithshme të…

Modeli i ri i liderit politik

Modeli i ri i liderit politik

Nga Qamil Gjyrezi* Ervin Salianji është model i ri i përfaqësimit  të liberal-demokarcisë. Salianji falë formimit personal dhe intelektual politik, besoj dhe shpresoj do të krijojë në krye të FRPD, një frymë dhe mentalitet krejt tjetër politik. Me të vërtetë politika ka të mënyrën e saj dhe shprehjen e saj…

Nazlije Sadrijaj promovon bukurine shqiptare ne Gjermani

Nazlije Sadrijaj promovon bukurine shqiptare ne Gjermani

Para disa ditesh, njera nga grimister e njohura shqiptare ne Gjermani Nazlije Sadrijaj bashkarisht me bashkeshortin e saj Vedat Sadrijaj, ne Krefeld te Gjermanise organizoj spektaklin e bukurise Miss Intercontinantal Albania dhe Miss Intercontinantal Kosova ku more pjese 10 vajzat me te zgjedhura nga Shqiperia dhe Kosova. Prezent kishte personalitete…

TMF Albania përfaqëson Shqiperinë në “The Queen of Europe”

TMF Albania përfaqëson Shqiperinë në “The Queen of Europe”

Top Model Fashion Albania (TMF Albania), përfaqëson Shqipërinë tek “The Queen of Europe”. Nga dt. 01.09-05.09.2015 në Zoosafari Fasano të Pagina-s, 60 klm afër Tarantos. Patentën për Shqipërinë e kishte “Top Model Fashion Albania”, tashmë tepër e njohur për publikun shqiptar me President z. Besnik Rama. TMF Albania ka mbi…