Home » Entries posted by Redaksia (Page 3)

ALBtelecom & Eagle Mobile nisin shërbimet 4G/LTE

ALBtelecom & Eagle Mobile nisin shërbimet 4G/LTE

ALBtelecom & Eagle Mobile, ka lançuar shërbimet 4G/LTE në datën 1 shtator. Dita e martë ishte afati i vendosur nga Autoriteti i Komunikimeve Elektronike dhe Postare (AKEP) për nisjen e këtyre shërbimeve. Kjo kompani para dy vjetësh bëri testimet e para të suksesshme të kësaj teknologjie në Shqipëri. Duke u nisur…

Selim Belortaja: Telekomi ( AMC ) nuk ofron shërbim qytatarëve, na faturon Roaming me Greqinë dhe Shqipërinë

Selim Belortaja: Telekomi ( AMC ) nuk ofron shërbim qytatarëve, na faturon Roaming me Greqinë dhe Shqipërinë

Telecomi shqiptar, i cili para pak ditësh ndryshoi edhe logon e vet nga AMC që njihnim, po përdor gjithfarë mënyrash që të mashtrojë e gënjejë shqiptarët, duke u ngarkuar tarifa të larta shërbimi. Kështu, Telekomi shqiptar nuk u afron shërbimin e duhur shqiptarëve në Shqipëri, por i detyron klientët e…

Zbulohet “miku” i Ramës, ja kush do ta përfitojë tenderin 61 mln euro

Zbulohet “miku” i Ramës, ja kush do ta përfitojë tenderin 61 mln euro

Po fillon të marrë pak nga pak përmasat e një mega-skandali korrupsioni dhe favorizmi, tenderi i denoncuar sot nga PD dhe të konfirmuar nga ministri i shëndetësisë Ilir Beqja, për dhënien me koncesion të shërbimit të dializës që kap vlerën e 61 milion eurove. Burime të Syri.net konfrimojnë se kompania…

Deklaratë nga ALBtelecom

Deklaratë nga ALBtelecom

Albtelecom ka reaguar përmes një njoftimi për shtyp në lidhje me përdorimin e emrit Telekom Albania nga një kompani tjetër. ja reagimi i plotë i Albtelecom: ALBtelecom, i njohur nga qytetarët shqiptarë edhe si Albanian Telecom, duke zotëruar edhe emërtesën zyrtare Telekomi Shqiptar përpara privatizimit, është një kompani po aq…

Tragjedi, Flakët djegin banesën në Korçë, u merr jetën nënës e 2 fëmijëve, ishin në gjumë

Tragjedi, Flakët djegin banesën në Korçë, u merr jetën nënës e 2 fëmijëve, ishin në gjumë

Tragjedi në Korçë ku flakët i kanë marrë jetën një gruaje 52 vjeçare dhe dy fëmijëve të saj, Tedit, 18 vjeç dhe Kristinës 20 vjeçe  (foto arkiv) Ngjarja ka ndodhur rreth orës 03:00 e mëngjesit të 23 korrikut 2015 në lagjen nr 2 Korçë, në afërsi të Liceut, në katin…

Përzgjidhen 5 fituesit e javës së dytë të shorteut të ALBtelecom dhe Eagle Mobile

Përzgjidhen 5 fituesit e javës së dytë të shorteut të ALBtelecom dhe Eagle Mobile

Kompania u ofron 100 personave pushime të mrekullueshme në hotel me 5 yje   Janë përzgjedhur pesë fituesit e javës së dytë të shorteut veror të ALBtelecom dhe Eagle Mobile. Ofruesi i vetëm në Shqipëri i të gjitha shërbimeve të telekomunikacionit në një, di t’i shpërblejë më së miri abonentët.…