Home » Entries posted by edi

Larg duart nga Himara

Larg duart nga Himara

Nga Alban Daci Nuk po i hyj të bëj historinë nëse Himara është shqiptare, sepse këtë e din dhe e ka mësuar edhe gomari me fakte historike e me dëshmi të gjalla. Të thuash apo të pretendosh se Himara është greke është njëlloj sikur të besosh e të jesh dakord…

Nis mbledhja “sekrete”, merret vendimi i papritur për Tahirin

Nis mbledhja “sekrete”, merret vendimi i papritur për Tahirin

Pas një pushimi disaminutësh, ka nisur sërish mbledhja e Këshillit të Mandateve ku pas diskutimeve pritet të vendoset nëse do t’i hiqet apo jo imuniteti deputetit të Partisë Socialiste Saimir Tahiri. Pas 3 orë zhvillimesh prej orës 11.00, në këtë rinisje të dytë, mbledhja do të zhvillohet pa praninë e mediave.…

BE-ja kundërshton projektin rus të gazit në Gjermani

BE-ja kundërshton projektin rus të gazit në Gjermani

Presidenti i Komisionit Evropian, Jean-Claude Juncker. Disa udhëheqës të Bashkimit Evropian kanë kundërshtuar planin e Rusisë për të ndërtuar një tubacion të gazit në Gjermani, gjatë diskutimeve në një samit në Bruksel. Presidenti i Komisionit Evropian, Jean-Claude Juncker, tha se blloku ishte i ndarë në këtë çështje dhe nuk ndërmori…

CIA: Pakistani duhet të ndërmarrë veprime para bisedimeve për paqe me talibanët

CIA: Pakistani duhet të ndërmarrë veprime para bisedimeve për paqe me talibanët

Drejtori i CIA-s, Mike Pompeu. Drejtori i CIA-s, Mike Pompeo, tha se Shtetet e Bashkuara dëshirojnë t’i përfshijnë talibanët në bisedimet për paqe në Afganistan, por për të ndodhur kjo, ai tha se Pakistani duhet së pari të sigurojë që militantët nuk mund të krijojnë strehë të sigurtë brenda kufijve…

Ditelindja e Ahmet Zogut

Ditelindja e Ahmet Zogut

Ishte ditelindja e ma t’madhit personalitet te kombit shqiptar, NMT Mbretit Zog I. Kjo date do te ngelet si nje prej datave me te shenjta te kombit tone, per arsye se; I Madhi Zot, ne kete date, na dergoi njeriun I cili do te ishte model per nga menyra se…

1 2 3 99