Home » Entries posted by edi (Page 99)

Eduart Ndocaj: Ja pse Lezhjanet do te votojne Fran Frrokajn. 5 mije euro shperblim per denoncimin me prova dhe fakte manipulimit te votave me 21 Qershor

Eduart Ndocaj: Ja pse Lezhjanet do te votojne Fran Frrokajn. 5 mije euro shperblim per denoncimin me prova dhe fakte manipulimit te votave me 21 Qershor

Eduart Ndocaj, Nenkryetari i PDK, ne nje interviste per portalin Albress. Org, shpjegon arsyet e mbeshtetjes se kandidatit te propozuar nga Partia Demokratike per Bashkine e Lezhes dhe ben apel qe qytetaret lezhjane te votojne per te ardhmen e tyre, duke mos u shitur per 1 dite dhe te vuajne pasojat…

Ekskluzive ministri BeqajDuke vjedhur qytetaret / OBSH po heton skandalin e ilaçeve në Shqipëri

Ekskluzive ministri BeqajDuke vjedhur qytetaret / OBSH po heton skandalin e ilaçeve në Shqipëri

Postuar në 21 Maj, 2015 01:05 Skandali me ilaçet që u denoncua sot në parament nga kryeministri Berisha është konstatuar edhe nga Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH). Ai po kështu është bërë objekt hetimi i kësaj organizate që pritet të publikojë edhe një raport mbi mekanizmin e vjedhjes së barnave…

Rama tallet me Ministrin Gjerman/ Gjermania përgënjeshtron Ramën për Kumanovën

Rama tallet me Ministrin Gjerman/ Gjermania përgënjeshtron Ramën për Kumanovën

Kryeministri Edi Rama keqpërdor deklaratat e ministrit të Jashtëm gjerman, për t’i bërë presion Maqedonisë. Një ditë pasi Rama deklaroi se Shqipëria do t’i vendosë veto anëtarësimit të Maqedonisë në NATO, nëse nuk zbatohet marrëveshja e Ohrit, sot kryeministri shqiptar reagoi publikisht duke falenderuar Gjermaninë, “për kërkesën publike për hetim…

Nard Ndoka : Standardi i zgjedhjeve i rrezikuar!

Nard Ndoka : Standardi i zgjedhjeve i rrezikuar!

Në shkelje te Kodit Zgjedhor, ka disa jave që ka filluar fushata elektorale për zgjedhjet lokale, shkelje e ligjit në mënyre publike, botërisht! Ç’farë shkakton ky fenomen?Pabarazi në kohe televizive, deformim i gares, shance te pabarabarta mes kandidateve dhe partive, korrupsion mediatik, kohe televizive e pa monitoruar per shkak të…

1 97 98 99