Home » Archives by category » Aktualitet (Page 3)

Bandat e Berishës dhe Monikës ndjejnë konkurrencën e bandës së Sejdinit në Elbasan, ish kryeministri në alarm: Policia me dy standarde

Bandat e Berishës dhe Monikës ndjejnë konkurrencën e bandës së Sejdinit në Elbasan, ish kryeministri në alarm: Policia me dy standarde

Bandat e Berishës dhe Monikës ndjejnë konkurrencën e bandës së Sejdinit në Elbasan, ish kryeministri në alarm: Policia me dy standarde Elbasani është “kërthiza” e Shqipërisë dhe aty kryqëzohen të gjitha rrugët nga Jugu në Veri apo nga Lindja në Perëndim. Elbasani duke qënë në mesin e territorit shqiptar ka…

EDUART NDOCAJ, PIKTORI I NGJYRAVE ME DRITË DHE I RRYMAVE ESTETIKE TË SË BUKURËS Ekspozita me piktura e ngren Ndocajn në majën e artit, vërtetë profesionist.

EDUART NDOCAJ, PIKTORI I NGJYRAVE ME DRITË DHE I RRYMAVE ESTETIKE TË SË BUKURËS Ekspozita me piktura e ngren Ndocajn në majën e artit, vërtetë profesionist.

EDUART NDOCAJ, PIKTORI I NGJYRAVE ME DRITË DHE I RRYMAVE ESTETIKE TË SË BUKURËS Ekspozita me piktura e ngren Ndocajn në majën e artit, vërtetë profesionist. Nga Qazim Shehu, studiues, kritik arti Me 4 maj 2018, pata fatin të ndjek, si vizitor dhe i ftuar i piktorit Eduart Ndocaj, ekspozitën…

Sali Berisha ka firmosur e çuar në prokurori 28 dosje krimesh të Ilir Metës-kryeministër Hajdud më 1999-2000, por asnjë nuk u hetua

Sali Berisha ka firmosur e çuar në prokurori 28 dosje krimesh të Ilir Metës-kryeministër Hajdud  më 1999-2000, por asnjë nuk u hetua

Sali Berisha ka firmosur e çuar në prokurori 28 dosje krimesh të Ilir Metës-kryeministër më 1999-2000, por asnjë nuk u hetua Prokuroria po nxjerr nga “sënduku” dosjet (RE)LIKE, i kanë kërkuar agjencitë e huaja anti-korrupsion   JA DENONCIMET, OBJEKTI DHE NUMRI FAQEVE PËR SECILIN 1. Denoncues me shkrim Sali Berisha,…

Shumica nga keto ne foto kan qen ne poste drejtuese dhe deputet me bekimin e Edi Rames dhe jane te Inkriminuar Pastaj ankohemi pse ka krime ne Shqiperi dhe shajme Ritvanin po harrojme se kriminelet me te medhenj jane ne politike e i shohim cdo dite ne Tv

Shumica nga keto ne foto kan qen ne poste drejtuese dhe deputet me bekimin e Edi Rames dhe jane te Inkriminuar   Pastaj ankohemi pse ka krime ne Shqiperi dhe shajme Ritvanin po harrojme se kriminelet me te medhenj jane ne politike e i shohim cdo dite ne Tv

Shumica nga keto ne foto kan qen ne poste drejtuese dhe deputet me bekimin e Edi Rames dhe jane te Inkriminuar Pastaj ankohemi pse ka krime ne Shqiperi dhe shajme Ritvanin po harrojme se kriminelet me te medhenj jane ne politike e i shohim cdo dite ne Tv…

Një analizë e shkurtër në krahun e Djathtë për Bashkinë Lezhë!

Një analizë e shkurtër në krahun e Djathtë për Bashkinë Lezhë!

Një analizë e shkurtër në krahun e Djathtë për Bashkinë Lezhë!      Nga Alban DACI Një gjë është e qartë se, “Bashkia Lezhë” në këtë mandat nuk ka qenë në lartësinë e pritshmërie. A ka ndryshim me Qeverisjen e mëparshme?! Nuk besoj, madje mund të thuhet se, administrata e mëparshme…

3 BANDAT QE PO VRASIN SHQIPTARET .Më trishton fakti pse jam qytetar i një shteti me të meta mendore.

3 BANDAT QE PO VRASIN SHQIPTARET .Më trishton fakti pse jam qytetar i një shteti me të meta mendore.

Më trishton fakti pse jam qytetar i një shteti me të meta mendore. Me ngjarjen e Selenicës nuk u vranë vetëm disa njerëz të pafajshëm; nuk u vra-vrasësi; nuk u “vra” opinioni publik. Me atë ngjarje u fashit shpresa se ende e kemi njëfarsoj shteti. Por shteti u qenka vrarë…

Trump trondit Erdoganin (Vllai Edi Rames ne rrezik) me sanksione të tjera, Turqia drejt kolapsit (FOTO LAJM.

Trump trondit Erdoganin (Vllai Edi Rames ne rrezik) me sanksione të tjera, Turqia drejt kolapsit (FOTO LAJM.

Trump trondit Erdoganin (Vllai Edi Ranes ne rrezik) me sanksione të tjera, Turqia drejt kolapsit (FOTO LAJM. Presidenti Donald Trump duket se po i jep dorën e fundit krizës ekonomike në Turqi duke ndikuar në zhvlerësimin e mëtejshëm të lirës turke. Përmes një statusi tepër ironik në Twitter ai njofton…

Eduart Ndocaj denoncon shpërdorimin e madh me paratë e taksapaguesve në bashkinë Lezhë: Prokuroria të mos flejë mbi letra, pasi faktet janë aty

Eduart Ndocaj denoncon shpërdorimin e madh me paratë e taksapaguesve në bashkinë Lezhë: Prokuroria të mos flejë mbi letra, pasi faktet janë aty

Eduart Ndocaj denoncon shpërdorimin e madh me paratë e taksapaguesve në bashkinë Lezhë: Prokuroria të mos flejë mbi letra, pasi faktet janë aty Ka qenë i ashpër dhe i prerë në reagimin e tij të sotëm, ish-deputeti socialist Eduart Ndocaj, i cili ndan me ndjekësit e tij, disa problematika, por…

SURPRIZON “KAUBOJSI” NDOCAJ/ SHFAQET PARA PUBLIKUT ME EKSPOZITËN E PIKTURAVE KUSHTUAR HEROIT TONË KOMBËTAË.

SURPRIZON “KAUBOJSI” NDOCAJ/ SHFAQET PARA PUBLIKUT ME EKSPOZITËN E PIKTURAVE KUSHTUAR HEROIT TONË KOMBËTAË.

SURPRIZON “KAUBOJSI” NDOCAJ/ SHFAQET PARA PUBLIKUT ME EKSPOZITËN E PIKTURAVE KUSHTUAR HEROIT TONË KOMBËTAË.      Pas disa muajsh “pushim “, këto ditë në galerinë e arteve të Pallatit të Kulturës Lezhë, Eduart Ndocaj u prezantua përseri përpara publikut lezhian me një tjeter ekspozitë pikturash të larmishme, dedikuar figurës kryesore të…