Home » Archives by category » Bota

Zotit Tërmet Peçi, Kryetar i Bashkisë së qytetit të Tepelenës,

Zotit Tërmet Peçi,  Kryetar i Bashkisë së qytetit të Tepelenës,

Zotit Tërmet Peçi, Kryetar i Bashkisë së qytetit të Tepelenës, Tepelenë, Shqipëri 12 korrik, 2018 I nderuar Kryebashkiak Peçi, Mua më quajnë Joe DioGuardi. Jam një ish-anëtar i Kongresit të Shteteve të Bashkuara me origjinë shqiptare. Paraardhësit e mi ishin nga formacionet ushtarake të Gjergj Kastriotit që luftuan dhe fituan…

PJETER BUBAJ per EDUART NDOCAJ PER LEZHEN 2019. I lumtë Eduart Ndocajt pēr platformēn që paraqet pēr kandidarurēn që kērkon.Eduarti është lezhianë dhe ma don mendja se është I pērkushtuar për Lezhēn.

PJETER BUBAJ per EDUART NDOCAJ PER LEZHEN 2019. I lumtë Eduart Ndocajt pēr platformēn që paraqet pēr kandidarurēn që kērkon.Eduarti është lezhianë dhe ma don mendja se është I pērkushtuar për Lezhēn.

jNga PJETER BUBAJ per EDUART NDOCAJ PER LEZHEN 2019. I lumtë Eduart Ndocajt pēr platformēn që paraqet pēr kandidarurēn që kērkon.Eduarti është lezhianë dhe ma don mendja se është I pērkushtuar për Lezhēn.Unë, kētë e kam konstatuar nē raste ditësh përkujtimore qē janē realizuar në kētë qytet kur ka qenē…

Kjo është shqiptarja që u bë femra më e zgjuar në planet. Ja pse e gjithë bota përulet para portretit te sajë.

Kjo është shqiptarja që u bë femra më e zgjuar në planet. Ja pse e gjithë bota përulet para portretit te sajë.

Kjo është shqiptarja që u bë femra më e zgjuar në planet. Ja pse e gjithë bota përulet para portretit te sajë. Pa dyshim që shqiptarët kanë lënë gjurmët e tyre kudo në bot. Pak e njohur nga shqiptarët, por shumë e njohur kudo në botë, sidomos në Akademitë e…

BERLUSCONI: NO A POLEMICHE SUL CROLLO DEL PONTE DI GENOVA, SIAMO GRATI A SOCCORRITORI E VIGILI DEL FUOCO

BERLUSCONI: NO A POLEMICHE SUL CROLLO DEL PONTE DI GENOVA, SIAMO GRATI A SOCCORRITORI E VIGILI DEL FUOCO

BERLUSCONI: NO A POLEMICHE SUL CROLLO DEL PONTE DI GENOVA, SIAMO GRATI A SOCCORRITORI E VIGILI DEL FUOCO “Seguo con profondo dolore le notizie sul dramma accaduto a Genova. Il mio pensiero commosso va alle vittime, ai loro familiari, ai feriti. A tutti loro sono vicino con grande emozione. Voglio…

Pavarësia e Kosovës e vetmja zgjidhje afatgjatë në Ballkan LOBI SERB PO BËN PËRPJEKJE QË POLITIKËN E JASHTME AMERIKANE

Pavarësia e Kosovës e vetmja zgjidhje afatgjatë në Ballkan  LOBI SERB PO BËN PËRPJEKJE QË POLITIKËN E JASHTME AMERIKANE

ALBANIAN AMERICAN CIVIC LEAGUE www.aacl.com Pavarësia e Kosovës e vetmja zgjidhje afatgjatë në Ballkan LOBI SERB PO BËN PËRPJEKJE QË POLITIKËN E JASHTME AMERIKANE PËR KOSOVËN TA KTHEJË NË FAVORIN E SERBISË (I) Qëllimi i Lobit serb është që nëpërmjet propagandës të sigurojnë ndarjen e Kosovës, dëshirë kjo që përherë…

*Një bazë e re ajrore e NATO-s, ose më mirë të themi një bazë e USA në Shqipëri; ky është lajmi më shpresëdhënës për Kombin tonë sepse do të thotë se Superfuqia e botës dhe miku jonë më i madh nuk do të na braktisë,

*Një bazë e re ajrore e NATO-s, ose më mirë të themi një bazë e USA në Shqipëri; ky është lajmi më shpresëdhënës për Kombin tonë sepse do të thotë se Superfuqia e botës dhe miku jonë më i madh nuk do të na braktisë,

“GOD BLESS THE USA”. *Një bazë e re ajrore e NATO-s, ose më mirë të themi një bazë e USA në Shqipëri; ky është lajmi më shpresëdhënës për Kombin tonë sepse do të thotë se Superfuqia e botës dhe miku jonë më i madh nuk do të na braktisë, edhe…

KAN SHEKUJ QË TALLIN B… GREKËT ME SHQIPTARET , KUR PËR ZOT SHPIE KE DISA BATAKQI .

KAN SHEKUJ  QË TALLIN B…  GREKËT ME SHQIPTARET , KUR PËR ZOT SHPIE KE DISA BATAKQI .

Kompjuterat e llotos se cdo fshati ne Shqiperi punojne 24h/24…sahat, nderkohe kompjuterat e pales greke ne kufi, gjithnje prishen. Ka 28 vite qe gjithmone prishen ne muajin Gusht, ne Dhjetor dhe per Pashke.. – Interesant dhet te cuditshem keto kompjuterat tuaj, a thu se jane montuar ne kooperativen e Lapardhase..…

Ditmir Bushati një shiuaua në duart e drejtësis Greke. Z. Minister Drejtësi për Pëllumb Marnikollaj!

Ditmir Bushati një shiuaua në duart e drejtësis Greke. Z. Minister Drejtësi për Pëllumb Marnikollaj!

Drejtësi për Pëllumb Marnikollaj! Nga Aulon Kalaja Drejtësi për Pëllumb Marnikollaj! Sot mbushen 2 vjet që i riu lezhjan Pëllumb Marnikollaj, humbi jetën në ambientet e brëndëshme të Komisariatit të Policisë “Ano Patissia” në Athinë. Ishte 3 gusht i 2016, kur 28-vjecari hyri në një nga ambientet më të sigurta të…

1 2 3 26