Home » Archives by category » Bota (Page 2)

Në 5 vjet kryetar, i paska bërë “ca leka e plaçkë” edhe Raqka i Korçës, 30 llogari bankare e karta krediti

Në 5 vjet kryetar, i paska bërë “ca leka e plaçkë” edhe Raqka i Korçës, 30 llogari bankare e karta krediti

Në 5 vjet kryetar, i paska bërë “ca leka e plaçkë” edhe Raqka i Korçës, 30 llogari bankare e karta krediti Vetëm me pagën si punonjëse në Ujësjellës, bashkëshortja ka krijuar 25 llogari bankare për veten dhe fëmijët Në 5 vjet kryetar, i paska bërë “ca leka e plaçkë” edhe…

Vettingu i politikës nga gjyqtarë të huaj, SHBA e vendosur të “godasë” si në Rumani. S’ka shpëtim për “peshqit e mëdhenj” edhe nëse dorëhiqen nga politika

Vettingu i politikës nga gjyqtarë të huaj, SHBA e vendosur të “godasë” si në Rumani.  S’ka shpëtim për “peshqit e mëdhenj” edhe nëse dorëhiqen nga politika

Vettingu i politikës nga gjyqtarë të huaj, SHBA e vendosur të “godasë” si në Rumani.  S’ka shpëtim për “peshqit e mëdhenj” edhe nëse dorëhiqen nga politika Eshtë në konfigurim trupa e gjyqtarëve që do të kalojë në Vetting politikanët shqiptarë, proces i cili pritet të startojë menjëherë pas përfundimit të…

Dalin sheshit lidhjet e kriminelëve me politikanët banditi Grek VANGJEL DULE, ‘i forti’ i Shkodrës krah për krah me Vangjel Dulen, dikur dhe këshilltar bashkie

Dalin sheshit lidhjet e kriminelëve me politikanët banditi Grek VANGJEL DULE, ‘i forti’ i Shkodrës krah për krah me Vangjel Dulen, dikur dhe këshilltar bashkie

Dalin sheshit lidhjet e kriminelëve me politikanët, ‘i forti’ i Shkodrës krah për krah me Vangjel Dulen, dikur dhe këshilltar bashkie Vaso është një emër i njohur në Shkodër, për shkak se ka qenë anëtar i këshillit bashkiak, por edhe i përfshirë në vepra kriminale. Fillimisht ka qenë këshilltar bashkiak…

Momenti i kësaj faze të bisedimeve, sipërfaqi nivelin e strukturave politike në trojet shqiptare!

Momenti i kësaj faze të bisedimeve, sipërfaqi nivelin e strukturave politike në trojet shqiptare!

Momenti i kësaj faze të bisedimeve, sipërfaqi nivelin e strukturave politike në trojet shqiptare! NGA: AGIM A. KRASNIQI MË: 6 SHTATOR 2018 NË ORA: 09:05 Agim A. Krasniqi I Tani me, pjesa dërmuese e qytetarëve e kanë të qartë pse është aq shumë e pa organizuar dhe e dezorientuar shoqëria kosovare, si…

Nga Eduart Ndocaj: Të faleminderit Nena Terezë!

Nga Eduart Ndocaj: Të faleminderit Nena Terezë!

Nga Eduart Ndocaj: Të faleminderit Nena Terezë!      Sonte, është një ndër ditët më të emocionuara të jetës sime. Këto emocione të jashtëzakonshme krenarie, shqiptarizmi na i ka dhuruar Nënë Tereza. Dua të të falënderojmë! Vatikani, atë natë këndonte e fliste shqip. Këto janë vlerat e një populli me vlera…

Fran Frrokaj drejt burgut, pas tokave vjedh paratë e bashkisë me tendera

Fran Frrokaj drejt burgut, pas tokave vjedh paratë e bashkisë me tendera

Fran Frrokaj drejt burgut, pas tokave vjedh paratë e bashkisë me tendera Bajlozi i Lezhës mësohet me prangat dhe burgun, jep tendera pa garë, përjashton të gjitha kolonitë përveç fituesit dhe anulon procedura në mënyrë të dyshimtë, nëse Prokuroria nuk e merr nën hetim Frokaj do të jetë objekt u…

Eduart Ndocaj u përgjigjet mbështetësve dhe simpatizantëve të tij: Po, unë do të kandidoj për kryebashkiak i Lezhës. U mbetet qytetarëve të vendosin për administratorin e ardhshëm të Lezhës

Eduart Ndocaj u përgjigjet mbështetësve dhe simpatizantëve të tij: Po, unë do të kandidoj për kryebashkiak i Lezhës. U mbetet qytetarëve të vendosin për administratorin e ardhshëm të Lezhës

Eduart Ndocaj u përgjigjet mbështetësve dhe simpatizantëve të tij: Po, unë do të kandidoj për kryebashkiak i Lezhës. U mbetet qytetarëve të vendosin për administratorin e ardhshëm të Lezhës      Të shumta janë pritshmëritë e qytetarëve lezhianë për kandidimin e mundshëm të z. Eduart Ndocaj për kreun e bashkisë së…

Rama plan për të boshatisur Shqipërinë, 2 mijë persona në vit do t’i thonë ‘lamtumirë’ atdheut për punësim në Gjermani

Rama plan për të boshatisur Shqipërinë, 2 mijë persona në vit do t’i thonë ‘lamtumirë’ atdheut për punësim në Gjermani

Rama plan për të boshatisur Shqipërinë, 2 mijë persona në vit do t’i thonë ‘lamtumirë’ atdheut për punësim në Gjermani Plot 2 mijë persona çdo vit pritet të braktisinë Shqipërinë për të shkuar në Gjermani, aty ku pritet të punësohen dhe të vendosen për jetesë. Ky është plani më i…

Shqiptar (PBDKSH) BASHKIMI DEMOKRISTIAN SHQIPTARE , fton individë, biznese, shoqata dhe donacione të ndryshme të japin kontributin e tyre , per Demokracin ne vend dhe per qeshtjen shqiptare.

Shqiptar (PBDKSH) BASHKIMI DEMOKRISTIAN SHQIPTARE , fton individë, biznese, shoqata dhe donacione të ndryshme të japin kontributin e tyre , per Demokracin ne vend dhe per qeshtjen shqiptare.

Në kuadër të organizimit të Kuvendit të Diasporës, të kësaj ngjarjeje me rëndësi kombëtare, Partia Bashkimi Demokristian Shqiptar (PBDKSH), fton individë, biznese, shoqata dhe donacione të ndryshme të japin kontributin e tyre të çmuar në përballimin e kostos financiare me qëllim realizimin me sukses të këtij manifestimi gjithëpërfshirës! Të udhëhequr…

Zotit Tërmet Peçi, Kryetar i Bashkisë së qytetit të Tepelenës,

Zotit Tërmet Peçi,  Kryetar i Bashkisë së qytetit të Tepelenës,

Zotit Tërmet Peçi, Kryetar i Bashkisë së qytetit të Tepelenës, Tepelenë, Shqipëri 12 korrik, 2018 I nderuar Kryebashkiak Peçi, Mua më quajnë Joe DioGuardi. Jam një ish-anëtar i Kongresit të Shteteve të Bashkuara me origjinë shqiptare. Paraardhësit e mi ishin nga formacionet ushtarake të Gjergj Kastriotit që luftuan dhe fituan…