Home » Archives by category » Bota (Page 3)

PJETER BUBAJ per EDUART NDOCAJ PER LEZHEN 2019. I lumtë Eduart Ndocajt pēr platformēn që paraqet pēr kandidarurēn që kērkon.Eduarti është lezhianë dhe ma don mendja se është I pērkushtuar për Lezhēn.

PJETER BUBAJ per EDUART NDOCAJ PER LEZHEN 2019. I lumtë Eduart Ndocajt pēr platformēn që paraqet pēr kandidarurēn që kērkon.Eduarti është lezhianë dhe ma don mendja se është I pērkushtuar për Lezhēn.

jNga PJETER BUBAJ per EDUART NDOCAJ PER LEZHEN 2019. I lumtĂ« Eduart Ndocajt pÄ“r platformÄ“n qĂ« paraqet pÄ“r kandidarurÄ“n qĂ« kÄ“rkon.Eduarti Ă«shtĂ« lezhianĂ« dhe ma don mendja se Ă«shtĂ« I pÄ“rkushtuar pĂ«r LezhÄ“n.UnĂ«, kÄ“tĂ« e kam konstatuar nÄ“ raste ditĂ«sh pĂ«rkujtimore qÄ“ janÄ“ realizuar nĂ« kÄ“tĂ« qytet kur ka qenÄ“…

Kjo është shqiptarja që u bë femra më e zgjuar në planet. Ja pse e gjithë bota përulet para portretit te sajë.

Kjo është shqiptarja që u bë femra më e zgjuar në planet. Ja pse e gjithë bota përulet para portretit te sajë.

Kjo Ă«shtĂ« shqiptarja qĂ« u bĂ« femra mĂ« e zgjuar nĂ« planet. Ja pse e gjithĂ« bota pĂ«rulet para portretit te sajĂ«. Pa dyshim qĂ« shqiptarĂ«t kanĂ« lĂ«nĂ« gjurmĂ«t e tyre kudo nĂ« bot. Pak e njohur nga shqiptarĂ«t, por shumĂ« e njohur kudo nĂ« botĂ«, sidomos nĂ« AkademitĂ« e…

BERLUSCONI: NO A POLEMICHE SUL CROLLO DEL PONTE DI GENOVA, SIAMO GRATI A SOCCORRITORI E VIGILI DEL FUOCO

BERLUSCONI: NO A POLEMICHE SUL CROLLO DEL PONTE DI GENOVA, SIAMO GRATI A SOCCORRITORI E VIGILI DEL FUOCO

BERLUSCONI: NO A POLEMICHE SUL CROLLO DEL PONTE DI GENOVA, SIAMO GRATI A SOCCORRITORI E VIGILI DEL FUOCO “Seguo con profondo dolore le notizie sul dramma accaduto a Genova. Il mio pensiero commosso va alle vittime, ai loro familiari, ai feriti. A tutti loro sono vicino con grande emozione. Voglio…

Pavarësia e Kosovës e vetmja zgjidhje afatgjatë në Ballkan LOBI SERB PO BËN PËRPJEKJE QË POLITIKËN E JASHTME AMERIKANE

Pavarësia e Kosovës e vetmja zgjidhje afatgjatë në Ballkan  LOBI SERB PO BËN PËRPJEKJE QË POLITIKËN E JASHTME AMERIKANE

ALBANIAN AMERICAN CIVIC LEAGUE www.aacl.com PavarĂ«sia e KosovĂ«s e vetmja zgjidhje afatgjatĂ« nĂ« Ballkan LOBI SERB PO BĂ‹N PĂ‹RPJEKJE QĂ‹ POLITIKĂ‹N E JASHTME AMERIKANE PĂ‹R KOSOVĂ‹N TA KTHEJĂ‹ NĂ‹ FAVORIN E SERBISĂ‹ (I) QĂ«llimi i Lobit serb Ă«shtĂ« qĂ« nĂ«pĂ«rmjet propagandĂ«s tĂ« sigurojnĂ« ndarjen e KosovĂ«s, dĂ«shirĂ« kjo qĂ« pĂ«rherĂ«…

*Një bazë e re ajrore e NATO-s, ose më mirë të themi një bazë e USA në Shqipëri; ky është lajmi më shpresëdhënës për Kombin tonë sepse do të thotë se Superfuqia e botës dhe miku jonë më i madh nuk do të na braktisë,

*Një bazë e re ajrore e NATO-s, ose më mirë të themi një bazë e USA në Shqipëri; ky është lajmi më shpresëdhënës për Kombin tonë sepse do të thotë se Superfuqia e botës dhe miku jonë më i madh nuk do të na braktisë,

“GOD BLESS THE USA”. *NjĂ« bazĂ« e re ajrore e NATO-s, ose mĂ« mirĂ« tĂ« themi njĂ« bazĂ« e USA nĂ« ShqipĂ«ri; ky Ă«shtĂ« lajmi mĂ« shpresĂ«dhĂ«nĂ«s pĂ«r Kombin tonĂ« sepse do tĂ« thotĂ« se Superfuqia e botĂ«s dhe miku jonĂ« mĂ« i madh nuk do tĂ« na braktisĂ«, edhe…

KAN SHEKUJ QĂ‹ TALLIN B… GREKĂ‹T ME SHQIPTARET , KUR PĂ‹R ZOT SHPIE KE DISA BATAKQI .

KAN SHEKUJ  QĂ‹ TALLIN B…  GREKĂ‹T ME SHQIPTARET , KUR PĂ‹R ZOT SHPIE KE DISA BATAKQI .

Kompjuterat e llotos se cdo fshati ne Shqiperi punojne 24h/24…sahat, nderkohe kompjuterat e pales greke ne kufi, gjithnje prishen. Ka 28 vite qe gjithmone prishen ne muajin Gusht, ne Dhjetor dhe per Pashke.. – Interesant dhet te cuditshem keto kompjuterat tuaj, a thu se jane montuar ne kooperativen e Lapardhase..…

Turku është dhe mbetet Armiku numer njē i Shqiptarë ve.

Turku është dhe mbetet Armiku numer njē i Shqiptarë ve.

Dielli,epiqender e gjithesis qe ne i perkasim,planetet qe emertojm ne shqip perdoren shume nga gjuhet tjera,se pakut shume prej tyre. Toka planet hena satelit i saje,e dujme kete nga Pellazget. Sot mbetet simbol i perdorur nga shume vende,si simbol ,, krenarie“ per justifikim fetar. Turqia e flamuri i saje,nje lecke…

Ditmir Bushati një shiuaua në duart e drejtësis Greke. Z. Minister Drejtësi për Pëllumb Marnikollaj!

Ditmir Bushati një shiuaua në duart e drejtësis Greke. Z. Minister Drejtësi për Pëllumb Marnikollaj!

DrejtĂ«si pĂ«r PĂ«llumb Marnikollaj! Nga Aulon Kalaja DrejtĂ«si pĂ«r PĂ«llumb Marnikollaj! Sot mbushen 2 vjet qĂ« i riu lezhjan PĂ«llumb Marnikollaj, humbi jetĂ«n nĂ« ambientet e brĂ«ndĂ«shme tĂ« Komisariatit tĂ« PolicisĂ« “Ano Patissia” nĂ« AthinĂ«. Ishte 3 gusht i 2016, kur 28-vjecari hyri nĂ« njĂ« nga ambientet mĂ« tĂ« sigurta tĂ«…

SOLIDARIZIMI ME FATKEQĂ‹SINE GREKE NJEREZORE, PSEUDONACIONLISTET TE MJERĂ‹.

SOLIDARIZIMI ME FATKEQĂ‹SINE GREKE NJEREZORE, PSEUDONACIONLISTET TE MJERĂ‹.

SOLIDARIZIMI ME FATKEQĂ‹SINE GREKE NJEREZORE, PSEUDONACIONLISTET TE MJERĂ‹. Kam ca dite qe shikoj me trishtim tragjedine mbi qytetaret grek dhe shqiptare dhe arvanitas gra, femije, pleq e plaka nje tmerr i pa pershkrueshem me fjale , ku solidarizohem me fatekeqesine e dhimbjen e cdo qytetari qe ka humb familjaret e…