Home » Archives by category » Denonco (Page 24)

Tronditese nese eshte e vertete

Tronditese nese eshte e vertete

Edhe pse kanë kaluar 3 ditë nga përdhunimi i 13-vjeçares nxënse në klasën e 9 në fshatin Prosek të Mirditës ende nuk ka asnjë përson të ndaluar nga policia për këtë ngjarje që tronditi të gjithë opinionin publik në këtë zonë.Ndonëse pasi anzalizave të vajzes ka rezultuar se me të…

E verteta e ngjarjes se Milanos

E verteta e ngjarjes se Milanos

Eshte e turpshme se si shtypi shqiptar, pa asnje lloj verifikimi te informacionit njellosin imazhin e shqiptareve neper bote. Jo cdo zenke, jo cdo sherr e jo cdo vrasje e shqiptareve ne Itali behet per larje hesapesh, trafik droge apo edhe prostitucion. Kriminilatiteti eshte realitet i vogel tek shqiptaret si…

Miresevjen AT i Shenjte

Miresevjen AT i Shenjte

Mirësevjen At i Shenjtë Po afrohet ora e madhe kur këmba e Papa Françeskut do të shkelë mbi tokën shqiptare, duke sjellë me vete mesazhin hyjnor për gjithë shqiptarët se Zoti i Madh dhe ne nuk na ka harruar, përkundrazi jemi në vemendjen e tij përderisa përfaqësuesi më i lartë…

Eskluzive/ Pushteti u grabit pronat banoreve te Shtyllas

Eskluzive/ Pushteti u grabit pronat banoreve te Shtyllas

Regjimet ndryshuan por të persekutuarit mbetën të persekutuar, e të privilegjuarit të privilegjuar Para disa ditësh më takuan disa miq të vjetër nga Shtyllasi i Fierit, ish të dënuar dhe të persekutuar, të cilët më shprehën një shqetësim që kishte lidhje me pronat e tyre.Shtyllasi është një fshat internimi, i…

Denonco!

Denonco!

Cdo dite jeni deshmitare te padrejtesive Te abuzimit te pushtetit Te mitmarrjes Te ndonje skene jo te hijshme! Desheroni ta denonconi por nuk dini se ku   Pergjigja eshte se Gazeta Arberia ka dedikuar nje rubrike te posacme per te publikuar denoncimet qe mund te vijne nga qytetaret.  …

1 22 23 24