Home » Archives by category » Italiano

Sondazhi: Ja rezultati/ Bashkia Lezhë pritet të ketë “surpriza”. Eduart Ndocaj, i preferuari i zgjedhësve lezhianë

Sondazhi: Ja rezultati/ Bashkia Lezhë pritet të ketë “surpriza”. Eduart Ndocaj, i preferuari i zgjedhësve lezhianë

Sondazhi: Ja rezultati/ Bashkia Lezhë pritet të ketë “surpriza”. Eduart Ndocaj, i preferuari i zgjedhësve lezhianë      Edhe pse vendi është i përshirë në një situatë të nxehtë politike, vecanërisht pas shpërthimit të audio-përgjgijemeve, sërisht në bashkitë kryesore, vëmendja është e përqendruar në garën elektorale të zgjedhjeve të ardhshme, ku…

Mafia komuniste. Babalja”, vjen nga Anglia ekspertiza e audiopërgjimit që tronditi politikën

Mafia komuniste. Babalja”, vjen nga Anglia ekspertiza e audiopërgjimit që tronditi politikën

Babalja”, vjen nga Anglia ekspertiza e audiopërgjimit që tronditi politikën Ka mbërritur në Prokurorinë e Përgjithshme, në Tiranë, përgjigja e laboratorit anglez në lidhje me ekspertizën e audiopërgjimit të publikuar nga Partia Demokratike midis Albert Veliut, i njohur me pseudonimin Babalja dhe vëllait të ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj, Agron Xhafaj.…

Krimi i Anastas Angjelit rm, me depozitat e naftës greke në Durrës, mbrojtur nga Ilir Meta, që anuloi projektin 5 miliardë USD “Korridori-8”

Krimi i Anastas Angjelit rm, me depozitat e naftës greke në Durrës, mbrojtur nga Ilir Meta, që anuloi projektin 5 miliardë USD “Korridori-8”

Krimi i Anastas Angjelit, me depozitat e naftës greke në Durrës, mbrojtur nga Ilir Meta, që anuloi projektin 5 miliardë USD “Korridori-8”♦ Nga ky biznes mafioz, i misionarit grek Anastasios Mihalis Angelis, firmosur nga Pandeli Majko, Shqipëria humbi 5 miliardë USD projekt zhvillimi, mbasi Banka Botërore dhe Qeveria Amerikane, për…

I plas ‘bomba’ Metës e Kryemadhit, në skaner për pastrim parash, ‘fundosin’ dhe të gjithë deputetët e të afërmit e tyre

I plas ‘bomba’ Metës e Kryemadhit, në skaner për pastrim parash, ‘fundosin’ dhe të gjithë deputetët e të afërmit e tyre

I plas ‘bomba’ Metës e Kryemadhit, në skaner për pastrim parash, ‘fundosin’ dhe të gjithë deputetët e të afërmit e tyre Presidentit Ilir Meta dhe kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, po numërojnë ditët e fundit në politikë. Autoritetet shqiptare, së bashku me ndërkombëtarët, kanë nisur lëvizjet për goditjen në nivel…

Ne Shqiperi nuk ka shtet sepse te gjithe jane ne mbrojtje te ish Ministrit Tahiri dhe ja pse u larguan Prokuret e Ceshtjes nga Arta Marku sepse Tahiri mund te perfundonte ne Burg sepse tani ishte afati i fundit i hetimeve dhe ishte beteja ku Tahiri do perballej me Faktet dhe Provat disa nga provat qe e lidhin Tahirin me Trafikantet

Ne Shqiperi nuk ka shtet sepse te gjithe jane ne mbrojtje te ish Ministrit Tahiri dhe ja pse u larguan Prokuret e Ceshtjes nga Arta Marku sepse Tahiri mund te perfundonte ne Burg sepse tani ishte afati i fundit i hetimeve dhe ishte beteja ku Tahiri do perballej me Faktet dhe Provat disa nga provat qe e lidhin Tahirin me Trafikantet

Ju lutem lexoje 30 Sekonda ♦ Arsyjet e verteta pse u shkarkuan prokuroret nga Arta Marku ! Ne Shqiperi nuk ka shtet sepse te gjithe jane ne mbrojtje te ish Ministrit Tahiri dhe ja pse u larguan Prokuret e Ceshtjes nga Arta Marku sepse Tahiri mund te perfundonte ne Burg…

Deklarata bombastike, ministri gjerman ua thotë në sy pederastit politikanit shqiptarë ministrit Bushati: Jo çelje negociatash në qershor 2019!

Deklarata bombastike, ministri gjerman ua thotë në sy pederastit politikanit shqiptarë ministrit Bushati: Jo çelje negociatash në qershor 2019!

Deklarata bombastike, ministri gjerman ua thotë në sy politikanëve shqiptarë: Jo çelje negociatash në qershor 2019! ShareTweetPinMail Ministri i Jashtëm gjerman, Heiko Mass, ka bërë një deklaratë të fortë lidhur me negociatat e anëtarësimit të Shqipërisë në BE. Ministri Heiko Maas tha se Gjermania ka kërkesa të caktuara sa i…

PASIGURIA PËR JETËN NË RRITJE

PASIGURIA PËR JETËN NË RRITJE

PASIGURIA PËR JETËN NË RRITJE PASIGURIA PËR JETËN NË RRITJE Përveç plagës sociale, varfërisë e krimit në familje që ka pllakosur shoqërinë shqiptare sot në shekullin e 21-të i rikthehet plaga e vjetër shekullore ajo e hakmarrjes. Sot kur Shqipëria aspiron për në Bashkimin Europian ndodhet në një situatë të…

Te rinjte duhet te studiojne librat e filozofeve themelues te Demokracise Kristiane, Robert Schumann -France, Konrad Adenauer -Gjermani, Alcide de Gasperi -Itali

Te rinjte duhet te studiojne librat e filozofeve themelues te Demokracise Kristiane, Robert Schumann -France, Konrad Adenauer -Gjermani, Alcide de Gasperi -Itali

  Ta ngrejme e ta forcojme Akademine Politike Demokristiane. Te rinjte duhet te studiojne librat e filozofeve themelues te Demokracise Kristiane, Robert Schumann -France, Konrad Adenauer -Gjermani, Alcide de Gasperi -Itali dhe dhjetra pasues te filozofise se tyre ne te gjithe europen dhe boten. Keta filozofe jane arkitektet e Bashkimit…

1 2 3 7