Home » Archives by category » Italiano (Page 2)

Në 5 vjet kryetar, i paska bërë “ca leka e plaçkë” edhe Raqka i Korçës, 30 llogari bankare e karta krediti

Në 5 vjet kryetar, i paska bërë “ca leka e plaçkë” edhe Raqka i Korçës, 30 llogari bankare e karta krediti

Në 5 vjet kryetar, i paska bërë “ca leka e plaçkë” edhe Raqka i Korçës, 30 llogari bankare e karta krediti Vetëm me pagën si punonjëse në Ujësjellës, bashkëshortja ka krijuar 25 llogari bankare për veten dhe fëmijët Në 5 vjet kryetar, i paska bërë “ca leka e plaçkë” edhe…

Dalin sheshit lidhjet e kriminelëve me politikanët banditi Grek VANGJEL DULE, ‘i forti’ i Shkodrës krah për krah me Vangjel Dulen, dikur dhe këshilltar bashkie

Dalin sheshit lidhjet e kriminelëve me politikanët banditi Grek VANGJEL DULE, ‘i forti’ i Shkodrës krah për krah me Vangjel Dulen, dikur dhe këshilltar bashkie

Dalin sheshit lidhjet e kriminelëve me politikanët, ‘i forti’ i Shkodrës krah për krah me Vangjel Dulen, dikur dhe këshilltar bashkie Vaso është një emër i njohur në Shkodër, për shkak se ka qenë anëtar i këshillit bashkiak, por edhe i përfshirë në vepra kriminale. Fillimisht ka qenë këshilltar bashkiak…

Nga Eduart Ndocaj: Të faleminderit Nena Terezë!

Nga Eduart Ndocaj: Të faleminderit Nena Terezë!

Nga Eduart Ndocaj: Të faleminderit Nena Terezë!      Sonte, është një ndër ditët më të emocionuara të jetës sime. Këto emocione të jashtëzakonshme krenarie, shqiptarizmi na i ka dhuruar Nënë Tereza. Dua të të falënderojmë! Vatikani, atë natë këndonte e fliste shqip. Këto janë vlerat e një populli me vlera…

Fran Frrokaj drejt burgut, pas tokave vjedh paratë e bashkisë me tendera

Fran Frrokaj drejt burgut, pas tokave vjedh paratë e bashkisë me tendera

Fran Frrokaj drejt burgut, pas tokave vjedh paratë e bashkisë me tendera Bajlozi i Lezhës mësohet me prangat dhe burgun, jep tendera pa garë, përjashton të gjitha kolonitë përveç fituesit dhe anulon procedura në mënyrë të dyshimtë, nëse Prokuroria nuk e merr nën hetim Frokaj do të jetë objekt u…

Një muaj ‘i zhdukur’, Basha shfaqet i vrenjtur dhe gati me lot në sy, çfarë e riktheu në skenën politike në prag të shtatorit

Një muaj ‘i zhdukur’, Basha shfaqet i vrenjtur dhe gati me lot në sy, çfarë e riktheu në skenën politike në prag të shtatorit

Një muaj ‘i zhdukur’, Basha shfaqet i vrenjtur dhe gati me lot në sy, çfarë e riktheu në skenën politike në prag të shtatorit♦ I vrenjtur dhe gati me lot në sy, kështu u shfaq Basha sot në selinë blu, duke lënë të kuptuar se pushimet nuk e kanë shplodhur…

Shqiptar (PBDKSH) BASHKIMI DEMOKRISTIAN SHQIPTARE , fton individë, biznese, shoqata dhe donacione të ndryshme të japin kontributin e tyre , per Demokracin ne vend dhe per qeshtjen shqiptare.

Shqiptar (PBDKSH) BASHKIMI DEMOKRISTIAN SHQIPTARE , fton individë, biznese, shoqata dhe donacione të ndryshme të japin kontributin e tyre , per Demokracin ne vend dhe per qeshtjen shqiptare.

Në kuadër të organizimit të Kuvendit të Diasporës, të kësaj ngjarjeje me rëndësi kombëtare, Partia Bashkimi Demokristian Shqiptar (PBDKSH), fton individë, biznese, shoqata dhe donacione të ndryshme të japin kontributin e tyre të çmuar në përballimin e kostos financiare me qëllim realizimin me sukses të këtij manifestimi gjithëpërfshirës! Të udhëhequr…

BERLUSCONI: NO A POLEMICHE SUL CROLLO DEL PONTE DI GENOVA, SIAMO GRATI A SOCCORRITORI E VIGILI DEL FUOCO

BERLUSCONI: NO A POLEMICHE SUL CROLLO DEL PONTE DI GENOVA, SIAMO GRATI A SOCCORRITORI E VIGILI DEL FUOCO

BERLUSCONI: NO A POLEMICHE SUL CROLLO DEL PONTE DI GENOVA, SIAMO GRATI A SOCCORRITORI E VIGILI DEL FUOCO “Seguo con profondo dolore le notizie sul dramma accaduto a Genova. Il mio pensiero commosso va alle vittime, ai loro familiari, ai feriti. A tutti loro sono vicino con grande emozione. Voglio…

ESCLUSIVO. Parla Zef Bushati: “L’Albania vuole entrare in Europa”

ESCLUSIVO. Parla Zef Bushati: “L’Albania vuole entrare in Europa”

di Francesco Greco – Govori Tirana… Pare passata un’eternità da quando la radio del regime vetero-stalinista, la sera giungeva nelle nostre case di qua dell’Adriatico, a informarci delle conquiste e le delizie del “marxismo-leninismo dottrina sempre giovane e scientifica”. L’incubo, e la farsa, finirono agli albori degli anni Novanta, quando il…