Home » Archives by category » Kronike (Page 10)

Purdhenimi i ciftit ne Fier, autoret: Nuk rezistuam dot kur pame vajzen e zhveshur

Purdhenimi i ciftit ne Fier, autoret: Nuk rezistuam dot kur pame vajzen e zhveshur

FIER-Endri Goga dhe Shaban Skeja kanë pranuar para Policisë së Fierit përdhunimin e vajzës në Seman, madje burimet policore bëjnë të ditur se 20 vjeçari Goga ka qarë para grupit hetimor. Gazeta “Panorama” boton sot pjesë nga dëshmia e Gogës i cili ka deklaruar se plani i tyre fillestar ishte…

Bie ne prangat e policise nje ish-punonjes i Sherbimit Informativ Shteteror

Bie ne prangat e policise nje ish-punonjes i Sherbimit Informativ Shteteror

Bie ne prangat e policise një ish-punonjës i Shërbimit Informativ Shtetëror i larguar nga detyra prej 3 vitesh pasi shfrytëzonte postin që kishte pasur deri në 2011-ën, duke u prezantuar me dokumente sikur të ishte ende në SHISH. Policia ka thene se 52-vjeçari Llazar Berati është arrestuar në flagrancë pas…

Shkoder-Incidenti ne Stadium, policia ndalon kreun e LSI per Shkodren

Shkoder-Incidenti ne Stadium, policia ndalon kreun e LSI per Shkodren

Të paktën 3 persona jane shoqëruar nga policia e Shkodrës gjatë ndeshjes Vllaznia – Flamurtari. Kjo ishte ndeshja e parë që shkodranët luanin me tifozë pas dënimit të Komisionit të Disiplinës për dhunën në ndeshjen me Tiranën. Por edhe ky takim nuk ka shkuar qetësisht. Lapsi.al mësoi se një nga…

Mamaqi i jep lamtumirën Florit: Mëshirë për ata që nuk pyetën kurrë si je

Mamaqi i jep lamtumirën Florit: Mëshirë për ata që nuk pyetën kurrë si je

Ermal Mamaqi dhe shumë aktorë të tjerë i dhanë dje lamtumirën mikut, kolegut dhe shokut të tyre, Doktor Flori. Me dhimbje të madhe e ka përcjellë Mamaqi përmes profilit të tij social Facebook, humbjen e mikut të tij më të ngushtë. Përmes një postimi në Facebook, Mamaqi falënderon Florin për…

Nderron jete dr. Flori! Nje humbje per muziken shqiptare

Nderron jete dr. Flori! Nje humbje per muziken shqiptare

TIRANE – Floran Kondi, i njohur për mbarë publikun shqiptar si Doktor Flori është ndarë nga jeta gjatë ditës së sotme. A1 REPORT mëson se këngëtari i njohur i muzikës shqiptare ka shfaqur shqetësime shëndetësore dhe ka ndërruar jetë vetëm pak çaste pasi ka mbërritur në spitalin Universitar “Nënë Tereza”…

Dokumente false, Prokuroria e Lezhes kerkon 30 vjet burg per 7 persona

Dokumente false, Prokuroria e Lezhes kerkon 30 vjet burg per 7 persona

LEZHE- Prokuroria e Lezhës kërkon në total dënimin me 30 vjet burg për 7 persona, ndër të cilët 4 zyrtarë lokalë në komunën Shëngjin dhe 3 topografë, të akuzuar për “shpërdorim detyre” dhe “falsifikim dokumentesh”. Për prokurorinë e Lezhës, këta persona janë fajtorë, pasi, nëpërmjet dokumentave të fallsifikuar, kanë shndërruar…

Diber-Parandalohet vrasja, te dyshuarit ne pranga dhe porositesi ne kerkim

Diber-Parandalohet vrasja, te dyshuarit ne pranga dhe porositesi ne kerkim

DIBËR – Policia e Dibrës parandaloi një krim këtë mbrëmje, duke shpëtuar jetën e një 20-vjeçari. Uniformat blu bën të mundur ndalimin e tre autorëve, të cilët ishin porositur për vrasjen e të riut. Sipas hetimeve paraprake dyshohet se O.M. është porositësi, që kishte kërkuar vrasjen e 20-vjeçarit F.A., por…

Prapaskena/ Pse Rama vendosur ta nxjerre me shpejtesi Luiza Xhuvanin? Dokumentet qe implikojne policine

Prapaskena/ Pse Rama vendosur ta nxjerre me shpejtesi Luiza Xhuvanin? Dokumentet qe implikojne policine

Shumëkush u çudit. Të martën në orën 18:30 stafi i kryeministrit kishte lajmëruar një konferencë shtypi lidhur me masakrën e 4 të vrarëve të Rrugës së Elbasanit. Por në vend të tij, fiks në orën e caktuar, u shfaq deputetja dhe aktorja Luiza Xhuvani, nëna e djalit që dyshohej se…